رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۵ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 23 September

شهر لیل فرانسه به عنوان میزبان جشنواره‌ جهانی سریال‌های تلویزیونی انتخاب شد. به نقل از اسکرین، دولت فرانسه در نهایت شهر لیل را به عنوان میزبان جشنواره ویژه سریال‌های تلویزیونی انتخاب کرد و اعلام کرده که قصد دارد این جشنواره را هم‌تراز با جشنواره فیلم کن برگزار کند. لیل که در شمال فرانسه واقع شده […]

شهر لیل فرانسه به عنوان میزبان جشنواره‌ جهانی سریال‌های تلویزیونی انتخاب شد.

به نقل از اسکرین، دولت فرانسه در نهایت شهر لیل را به عنوان میزبان جشنواره ویژه سریال‌های تلویزیونی انتخاب کرد و اعلام کرده که قصد دارد این جشنواره را هم‌تراز با جشنواره فیلم کن برگزار کند.

لیل که در شمال فرانسه واقع شده است در رقابت با شهرهای کن، پاریس، بوردو و نیس به عنوان میزبان این رویداد بین‌المللی در عرصه سریال‌های تلویزیونی انتخاب شد که به صورت مستقسم از سوی دولت فرانسه حمایت می‌شود.

بر اساس برنامه‌ریزی این رویداد تلویزونی اولین دوره خود را در سال ۲۰۱۸ تجربه خواهد کرد و «فلر پرلین» وزیر پیشین فرهنگ و ارتباطات فرانسه که اولین بار ایده برگزاری یک جشنواره تلویزیونی دولتی را مطرح کرد نیز به عنوان دبیر این جشنواره انتخاب شده است.

در این میان «دیوید لیسنارد» شهردار کن که معتقد بود جشنواره سریالهای تلویزونی باید در شهر کن برگزار شود همچنان در تلاش است “جشنواره سریال‌های تلویزیونی کن” را برپا کند و پیش از این اعلام کرده بود این شهر سال‌هاست در فکر راه‌اندازی چنین جشنواره‌ای است و حتی بدون حمایت دولت نیز این جشنواره را در سال ۲۰۱۸ کلید خواهد زد.

با انتخاب شهر لیل از سوی دولت فرانسه به عنوان میزبان جشنواره سریال‌های تلویزیونی، باید منتظر ماند و دید کن نیز جشنواره تلویزونی مستقلی برپا خواهد کرد یا خیر، این در حالی است که شهر کن هر ساله میزبان «MipTV» و «Mipcom» دو بازار بسیار مهم خرید وفروش محصولات تلویزیونی است و کاخ جشنواره نیز در اغلب ایام سال برای برگزاری رویدادهای دیگر رزرو شده است.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار