رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November

منتقدان خارجی با دیدن فیلم‌های حاضر در هفتادمین فستیوال کن بیشتر از سه فیلم نام می‌برند که امکان بردن نخل طلا را دارند. به نقل از یورونیوز، پس از ۱۲ روز و نمایش ۱۹ فیلم در جشنواره فیلم کن، هیات داوران این جشنواره روز یکشنبه (۷ خرداد) برنده نخل طلای امسال را معرفی خواهد کرد. […]

منتقدان خارجی با دیدن فیلم‌های حاضر در هفتادمین فستیوال کن بیشتر از سه فیلم نام می‌برند که امکان بردن نخل طلا را دارند.

به نقل از یورونیوز، پس از ۱۲ روز و نمایش ۱۹ فیلم در جشنواره فیلم کن، هیات داوران این جشنواره روز یکشنبه (۷ خرداد) برنده نخل طلای امسال را معرفی خواهد کرد. ریاست هیات داوران این دوره را پدرو آلمادووار، کارگردان اسپانیایی بر عهده دارد.

از فیلم فرانسوی «۱۲۰ ضربان در دقیقه» به کارگردانی رابین کامپیو به عنوان یکی از بخت های دریافت نخل طلا یاد می شود.

از فیلم ژاپنی «به سوی نور» به کارگردانی نایومی کاواسه نیز به عنوان یکی از بخت های دریافت جایزه اصلی جشنواره کن نام برده می شود.

ژان میشل فرودون، منتقد سینمایی وبسایت «اسلیت» می گوید: «نایومی کاواسه را ما ۲۰ سال پیش با اولین فیلمش که سوزاکو نام داشت کشف کردیم. این فیلم جایزه دوربین طلایی را کسب کرد. ده سال پیش با فیلم جنگل موگاری جایزه ویژه هیات داوران را به دست آورد. اگر من به تنهایی هیات داوران بودم نخل طلا را به فیلم «به سوی نور» اهدا می کردم.»

بن کرول، منتقد «دِ-وراپ» (TheWrap) نیز می گوید: «در سال‌هایی که برای شرکت در جشنواره به کن آمدم فیلم‌های پرشور زیادی دیدم. یکی از دلایلی که فیلم «یک موجود آرام» به کارگردانی سرگی لوزنیتسا را واقعا پسندیدم این بود که به داستانی می پرداخت که ما بارها پیشتر دیده ایم: فرد معصومی که گرفتار نظام دیوانسالاری و فساد شده است. این بار اما به این داستان با حالتی سوررئال و خیال‌پردازانه پرداخته شده است.»

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار