رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September

طی حکمی از سوی ناصر باکیده دبیر نخستین جشنواره فیلم و عکس بیطار محمدرضا اصلانی از فیلمسازان و پژوهشگران سینمایی به سمت رئیس هیات انتخاب و داوری بخش فیلم نخستین جشنواره تخصصی بیطار منصوب شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم و عکس بیطار؛ متن حکم محمدرضا اصلانی به […]

طی حکمی از سوی ناصر باکیده دبیر نخستین جشنواره فیلم و عکس بیطار محمدرضا اصلانی از فیلمسازان و پژوهشگران سینمایی به سمت رئیس هیات انتخاب و داوری بخش فیلم نخستین جشنواره تخصصی بیطار منصوب شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم و عکس بیطار؛ متن حکم محمدرضا اصلانی به این شرح است:

{هنرمند گرامی/ جناب آقای محمد رضا اصلانی

نظر به شایستگی و تجارب ارزشمند حضرتعالی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، هنری ، سینمائی و تخصصی به موجب این حکم به عنوان رئیس هیات انتخاب و داوری بخش فیلم نخستین جشنواره تخصصی بیطار (فیلم و عکس) منصوب می‌شوید.

امید است در پرتو الطاف الهی و بهره گیری از دانش و تجربیاتتان موفق و در جهت نیل به اهداف و موضوعات جشنواره که همانا برگرفته از رویکردهای سازمان دامپزشکی کشور پیرامون گسترش فرهنگ بهره‌وری از دستاوردهای دامپزشکی ، افزایش سطح آگاهی جامعه، اهمیت و تاثیرگذاری این حوزه تخصصی در ارتقاء بهداشت و امنیت غذایی جامعه می‌باشد، ما را یاری فرمائید.}

محمدرضا اصلانی نویسنده، شاعر، کارگردان و مستندساز صاحب نام سینمای ایران است. فعالیتهای سینمای اش را از سال ۱۳۴۶ و با ساخت فیلم مستند «جام حسنلو» آغاز می‌کند و سپس آثاری نظیر «بدبده»، «با اجازه»، «چنین کنند حکایت»، «تاری‌خانه»، «فهرج»، «مش اسماعیل»، «ابوریحان بیرونی»، «میراث شیشه»، «چیغ» و «دل جهان» را جلوی دوربین می برد. اصلانی مستندسازیست که شاعرانگی را به سینمای مستند ایران افزود. او در نوشتن فیلمنامه فیلم‌های تنگنا و مرثیه با امیر نادری و در صبح روز چهارم با کامران شیردل همکاری داشت.

شایان ذکر است نخستین جشنواره فیلم و عکس «بیطار» ۱۴ تا ۱۷ مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار