رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۴ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 22 September

اسب سردار آزمون، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، موضوع یک فیلم مستند می‌شود. اسب سردار آزمون با نام «سریک» که نژادی ترکمن دارد، قرار است سوژه فیلم مستندی شود و به موازات آن بخش‌هایی از زندگی شخصی و ارتباط عاطفی سردار آزمون با اسبش نیز به تصویر کشیده شود. ریشه علاقه به اسب ترکمن به […]

اسب سردار آزمون، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، موضوع یک فیلم مستند می‌شود.

اسب سردار آزمون با نام «سریک» که نژادی ترکمن دارد، قرار است سوژه فیلم مستندی شود و به موازات آن بخش‌هایی از زندگی شخصی و ارتباط عاطفی سردار آزمون با اسبش نیز به تصویر کشیده شود.

ریشه علاقه به اسب ترکمن به بیش از دو هزار سال پیش برمی‌گردد. اسب ترکمن، گونه‌ای از اسب با نژاد ترکمن خالص است که در منطقه ترکمن صحرا زیست کرده و پرورش می‌یابد.

گنبدکاووس زادگاه سردار آزمون از مراکز مهم پرورش اسب ترکمن است و این شهر و آق‌قلا در نزدیکی بندر ترکمن از اصلی‌ترین شهرهایی محسوب می‌شوند که مسابقات سوارکاری در آن برگزار می‌شود. سریک اسبی از نژاد خالص و مختص مسابقات کورس است.

سریک در حال حاضر به عنوان یکی از پرافتخارترین اسب‌های ایرانی محسوب می‌شود. تحقیقات این مستند در حال انجام است و به زودی کارگردان این فیلم بلند طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار