رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 29 November

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی “فیلم سینمایی کوپال” آخرین ساخته «کاظم ملایی» به عنوان تنها نماینده‌ی سینمای ایران به بخش اصلی “بیست و سومین جشنواره‌ی فیلم کلکته” هند راه یافت تا برای کسب جایزه‌ی ۷۲ هزار دلاری این جشنواره با ۱۳ فیلم از کشورهای کانادا، آلمان، ایتالیا، ایسلند، ترکیه، بنگلادش، لهستان، […]

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی “فیلم سینمایی کوپال” آخرین ساخته «کاظم ملایی» به عنوان تنها نماینده‌ی سینمای ایران به بخش اصلی “بیست و سومین جشنواره‌ی فیلم کلکته” هند راه یافت تا برای کسب جایزه‌ی ۷۲ هزار دلاری این جشنواره با ۱۳ فیلم از کشورهای کانادا، آلمان، ایتالیا، ایسلند، ترکیه، بنگلادش، لهستان، شیلی، پرتغال، اسپانیا، برزیل، مجارستان و کشور میزبان به رقابت بپردازد.

جشنواره فیلم «کلکته» یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم آسیا است که در سال ۱۹۹۵ در هندوستان تأسیس شده است. این جشنواره که به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم هندوستان به حساب می‌آید، به همراه جشنواره‌ی گوآ جزو جشنواره‌های مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) در هندوستان به شمار می‌آیند. جشنواره‌ی کلکته که سابقا با موضوع زنان برگزار می‌شد، از سال ۲۰۱۴ بصورت عمومی و رقابتی در بخش‌های مختلف آثار سینمایی، مستند و کوتاه برگزار شده و امسال جایزه‌ی نقدی بهترین فیلم این فستیوال چیزی حدود ۳۰۰ میلیون تومان می‌باشد که تا به امروز بزرگترین جایزه‌ی نقدی تمام جشنواره‌های بین‌المللی فیلم دنیا محسوب می‌شود!

فیلم کوپال توانسته است در بیستمین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی این جشنواره که با عنوان “نوآوری در تصاویر متحرک” معرفی شده است، به نمایش درآید. از آثار شاخص این بخش می توان به “پسر صوفیه” (بهترین فیلم داستانی جشنواره ترابیکا ۲۰۱۷)، ۱۹۴۵ (برگزیده جایزه تماشاگران برلین ۲۰۱۷)، رفتارهای خوب (جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران لوکارنوی ۲۰۱۷)، Los Perros (منتخب هفته‌ی منتقدین کن و برگزیده‌ی مونیخ و سن سباستین ۲۰۱۷)، مرتب کردن بر اساس خانواده (جایزه‌ی ویژه هیات داوران سن سباستین ۲۰۱۷)، عشقی که آنها نمی‌دانند چگونه در دنیا بمانند (منتخب لوکارنوی ۲۰۱۷) ، پرندگان در کیگالی آواز می‌خوانند (برگزیده کارلووی واری و نامزد هوگوی طلایی شیکاگو ۲۰۱۷) اشاره کرد.

کوپال که چندی پیش به عنوان بهترین فیلم جشنواره‌ی براشوف کانادا برگزیده شده بود، داستان تاکسیدرمیست و شکارکشی به نام دکتر احمد کوپال با بازی لوون هفتوان است، که درست قبل از تحویل سالِ نو، با چالشی غریب در زندگی شخصی‌اش مواجه می‌شود. این اثر که به عنوان یک فیلم اولی متفاوت در جشنواره‌ی فجر سال گذشته مطرح شد، قرار است که بزودی در سینماهای کشور به اکران عمومی در‌آید. نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام و سگی به شارون از دیگر بازیگران این پروژه به حساب می‌آیند.

جشنواره‌ی فیلم «کلکته» از تاریخ ۱۰ تا ۱۷ نوامبر، مصادف با ۱۹ تا ۲۶ آبان، در شهر کلکته‌ی هندوستان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار