رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November
  • جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • کد خبر : 14374
  • تئاتر
  • چاپ خبر : “تنهایی پر هیاهو” ؛ روایت کتاب سوزی در تماشاخانه ایرانشهر

به گزارش سینماخانه؛ نمایش “تنهایی پر هیاهو” از ۲۲ آبان تا ۲۴ آذر هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن استاد سمندریان واقع در مجموعه ایرانشهر به روی صحنه می‌رود. این نمایش بر اساس نمایشنامه ای نوشته حسین پاکدل و با اقتباس از رمان “تنهایی پر هیاهو” اثر بهومیل هرابال و ترجمه پرویز دوایی است. کارگردان […]

به گزارش سینماخانه؛ نمایش “تنهایی پر هیاهو” از ۲۲ آبان تا ۲۴ آذر هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن استاد سمندریان واقع در مجموعه ایرانشهر به روی صحنه می‌رود.

این نمایش بر اساس نمایشنامه ای نوشته حسین پاکدل و با اقتباس از رمان “تنهایی پر هیاهو” اثر بهومیل هرابال و ترجمه پرویز دوایی است. کارگردان این نمایش امیرکاوه آهنین جان است که پیش از این نمایش “در بارانداز” را به روی صحنه برده بود.

داستان این نمایش روایتی است از زندگی کارگری به نام هانتا که وظیفه از بین بردن کتاب ها را دارد ولی مطالعه این کتاب ها زندگی وی و روابطش با دیگران را تحت تاثیر قرار داده است.

شیوه اجرایی نمایش ترکیبی است از رئال و سورئال که می‌شود گفت ترکیب زندگی واقعی هانتا با فضای خیالی او می‌باشد. صحنه های پر هیاهو و شلوغ، طراحی صحنه خلاقانه و میزانسن های دقیق و حساب شده و بازی فوق العاده حسی آقای بانیپال شومون در نقش هانتا از ویژگی های این نمایش است.

در این نمایش علاوه بر بانیپال شومون، آناهیتا همتی، السا فیروزآذر، روزبه اختری، ابوالفضل حاجی علیخانی، بابک قلدری، شهاب ملک پور، بهداد قادری، میلاد تاجیک، بابک بینش، عسل هژبرپور، زکیه سیف، کاوه دوستی، نیما مظاهری، یوسف محوی، علی کیان، آرزو تاج نیا، مهسا اصغری، علی صحراگرد، نسترن ابراهیم زاده، نگین فیروزمنش، روژینا کلاه زری به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش به نوعی دومین تجربه گروه هنری سولو به سرپرستی امیرکاوه آهنین جان و متشکل تعدادی از هنرجویان جوان رشته بازیگری، محسوب می‌شود.

سرپرست گروه سولو در یادداشتی در رابطه با این گروه می‌گوید: “گروه تئاتر سولو متشکل از جوانان مستعد و متعهد آکادمی هنرهای نمایشی سولو است که راه ناهموار و تو در توی این حرفه هنر را برای پیمودن و آزمودن در عصر وارونه های فرهنگی انتخاب کرده اند. تنهایی پرهیاهو پس از نمایش پربیننده دربارانداز دومین قدم استوار و حرفه ای این گروه خوش نفس و جوان است که این بار در کنار بازیگران حرفه ای و کار آزموده کسب تجربه و معرفت می کنند. سولو تلاش دارد تا چه در انتخاب مضامین و دغدغه های انسان امروز و چه در شیوه ی اجرا دریچه های تازه و بدیعی را برای مخاطبان همدل و فرهیخته عرصه هنرهای نمایشی باز کند. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.”

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مشاور کارگردان و طراح صحنه: نادیا حسام، دستیار و برنامه ریز: محمدمهدی سجادی، گروه کارگردانی: دانیال چاووشی و معین سعیدی، طراح لباس: سوده شرحی، طراح گریم: نادیا حسام، مجریان گریم: سپیده نقدی، سینا دشتی، آزاده مالمیر و معصومه جاوید، طراح نور: علی کوزه گر، مدیران صحنه: سینا شیبانی، رضا صبوری، محمد عزیزی و محمد هاشمیان، دستیار لباس: شهناز ممدی، دستیار صحنه: مریم رضوی، آهنگساز: مهدی حسنی، طراح گرافیک: سینا افشار، عکاس: پریچهر ژیان، شهریار اکبریه و وحید شریفیان، مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، مدیر تبلیغات و روابط عمومی: علی ژیان، تبلیغات مجازی: گروه جارچی، تهیه کننده و مجری طرح: گروه هنری سولو

سینماخانه / خبرنگار: فرشید حاجیان _ عکاس: یاسمن بیگلری

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار