رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 19 October

مستند «داستان شکلاتی» (chocolate Story) از تولیدات شبکه پرس تی وی نامزد دریافت جایزه در بخش مستندهای کوتاه جشنواره بین المللی فیلم مستند درخت طلایی آلمان شد. به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این مستند به کارگردانی یوسف جعفری محصول سال ۲۰۱۷ است و داستان یک راننده تاکسی به […]

مستند «داستان شکلاتی» (chocolate Story) از تولیدات شبکه پرس تی وی نامزد دریافت جایزه در بخش مستندهای کوتاه جشنواره بین المللی فیلم مستند درخت طلایی آلمان شد.

به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این مستند به کارگردانی یوسف جعفری محصول سال ۲۰۱۷ است و داستان یک راننده تاکسی به نام مجتبی در تهران را به تصویر می کشد.

مجتبی به پیشنهاد یکی از مسافرانش در یک روز پر استرس، شلوغ و دعوا بر سر سوار شدن مسافرین در کدام تاکسی، شیوه کارش را عوض کرده و سعی می کند با مهربانی و روی خوش از مسافرینش استقبال کند و در این راستا هر روز با شکلات به استقبال مسافرین می رود و به همین دلیل در شهر تهران به «تاکسی شکلاتی» معروف می شود.

وی همچنین هر روز صبح زود به مسافرین خود صبحانه می دهد و همه اینها باعث می شود تا مسافرین تاکسی شکلاتی، احساس خوبی از سوار شدن به تاکسی او داشته باشند.

«داستان شکلاتی» از اپیزودهای مجموعه ۳۰ قسمتی «شهرهای بزرگ» (big cities) است که توسط کمپانی بین المللی TAL تولید شده است. این مجموعه درباره زندگی در شهرهای بزرگ دنیا است و قسمت تهران آن به داستان راننده تاکسی شکلاتی می پردازد.

سومین جشنواره بین المللی فیلم مستند درخت طلایی از ۱۹ تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه) در فرانکفورت آلمان برگزار می شود و مستند «داستان شکلاتی» با ۲۹ اثر مستند کوتاه دیگر در این جشنواره به رقابت خواهد پرداخت.

این مستند پیش از این در جشنواره های بین المللی دیگری همچون کارگیل هندوستان و دهمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو حضور یافته است.

یوسف جعفری (تدوینگر)، عباس شیرمحمدی (تصویربردار)، امین اردانی (صدابردار)، محمدتقی علی آبادی (مدیر تولید) از جمله عوامل تولید مستند «داستان شکلاتی» هستند.

 

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار