رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 21 October
نشست مشترک رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و معاونت اجتماعی ناجا

معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور: رویکرد جوان‌گرایی در حوزه هنری قابل تقدیر است

سردار احمد نوریان معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور ضمن بازدید از باشگاه فیلم سوره در نشستی با محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و جمعی از مدیران این سازمان به گفتگو نشست. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ وی در این نشست ضمن استقبال از فضای […]

سردار احمد نوریان معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور ضمن بازدید از باشگاه فیلم سوره در نشستی با محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و جمعی از مدیران این سازمان به گفتگو نشست.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ وی در این نشست ضمن استقبال از فضای فعالیت و تلاش‌های حوزه هنری در راستای ایجاد و تقویت امنیت اجتماعی و رشد فرهنگ و هنر جامعه عنوان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی توانسته است با زیرساخت‌ها و بنیان‌هایی که دارد به موفقیت و دستاوردهای خوب و ماندگاری در کشور دست یابد.

وی با بیان اینکه به معرفی الگوها، اسوه‌های اخلاقی و رفتاری پرورش یافته در متن انقلاب با زیان هنر و سینما نیاز داریم خاطر نشان ساخت: حوزه هنر بیش از هر جای دیگری قادر است این جلوه‌های رفتاری و اخلاقی را تجلی بخشد.

سردار نوریان ادامه داد: متاسفانه، امروز بعضا، در جامعه ما سلبریتی‌های مطرح می‌شوند که بسیار آدم‌های قدکوتاه هستند و لازم است الگوها و سلبریتی‌های واقعی جامعه معرفی شوند گوهرهایی که هویت و محتوا دارند. این در حالی است بخشی از جامعه به مباحث و موضوعات زرد و پیش پا افتاده سرگرم شده که متاسفانه، هم گمراه کننده است و هم اثرات تخریبی دارد.

وی با بیان اینکه نسل جوان آگاه و متعهد امروز در صحنه حضور دارند افزود: جوانانی مثل شما سینماگران جوان باشگاه فیلم سوره و حوزه هنری که با خودباوری، انگیزه و عشق وارد عرصه شده‌اید شک نداشته باشیدکارهایتان که با تکیه بر اعتقاد و ایمان صورت می‌پذیرد به عمل صالح تبدیل می‌شود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور در ادامه با اشاره به فعالیت «ناجی هنر» خاطرنشان ساخت: ناجا همواره سعی کرده با هدف گذاری‌های مشخص در مسیر تقویت امنیت اجتماعی و هنجار پسندی جامعه اقداماتی را انجام دهد و از اقدامات و تولید آثار هنری در این راستا حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: پلیس برخاسته از متن مردم است. متاسفانه، در معرفی پلیس بعضا، مشاهده می‌شود که برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دنبال جنجال آفرینی هستند و اصل وقایع و ماجراها را منعکس نمی‌کنند. پلیس از این نظرها به نوعی مظلوم واقع شده است.

به گفته وی؛ امنیت، فرایند تولید اجتماعی است و همه نهادها و مراکز در جامعه از جمله حوزه هنری انقلاب اسلامی در ایجاد، تولید و تقویت آن سهیم هستند و نقش دارند.

سردار نوریان یادآور شد: من به حوزه هنری همیشه علاقه داشته و دارم. حوزه هنری توانسته است با زیرساخت‌ها و بنیان‌هایی که دارد به موفقیت و دستاوردهای خوب و ماندگاری دست یابد. بویژه، با این گرایش و نگرشی که در سال‌های اخیر در پیش گرفته و با رویکرد جوان گرایی و اهتمام به نسل جوان انقلابی و متعهد با همه مسئولیت‌ها و سختی‌هایش حرکتی انقلابی و عالی را آغاز کرده است.

وی گفت: نیروی انتظامی با تمام ظرفیت در کنارتان است. استفاده از عنصر هنر و توجه به رسانه و ابزارهای ارتباطی نوین در مجموعه پلیس همواره، مورد توجه و تاکید ما است. همچنان که دشمنان در صدد تخریب و تضعیف نظام اسلامی یارگیری می‌کنند و می‌کوشند با بهره‌گیری از رسانه‌های نوین و با ایجاد تفرقه و فاصله بین مردم و نظام اسلامی به مقاصد شوم شان برسند ما نیز باید بکوشیم تا با زبان هنر و رسانه با آن‌ها مقابله نماییم. تخریب فرهنگی همه جانبه علیه انقلاب و جامعه ما در حال انجام است و جریاناتی در داخل و خارج سعی دارند کارآمدی نظام اسلامی را زیرسوال ببرند.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه مشی ما مشی رهبری است، عنوان کرد: هنرمندان و سینماگران باید نسبت به نقش و جایگاه شان آگاه باشند. معتقدیم با آموزه‌ها و تعالیم دینی و انتقال درست و هدفمند آن به جامعه در برابر خیلی از تحرکات مزورانه ایستاد. معتقدیم این آموزه‌ها درست منتقل نشده است.

سردار احمد نوریان تاکید کرد: مسیر جامعه پذیری در ساختارهای اجتماعی درست هدف گذاری و نهادینه نشده است. رفتارها نیازمند اصلاح و تحول است. در این راستا پلیس هم به موازات سایر نهادها و دستگاه‌ها سهم و نقش دارد ولی اگر بخواهیم پیام‌های اثربخش و تاثیرگذار را منتقل نماییئم حتما باید از سازوکار هنر استفاده کنیم.

محمد حمزه زاده در این نشست با معرفی ساختار حوزه هنری و مراکز و موسسات وابسته به سازمان سینمایی حوزه به تشریح گوشه‌هایی از فعالیت‌ها، رویکردها و سیاست‌های این نهاد پرداخت. وی در بخشی از سخنانش ضمن اشاره به لزوم تربیت و پرورش نسل جوان و جدید از سینماگران و فیلمسازان به مراکزی چون باشگاه فیلم سوره، مرکز مستند سوره و مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری به مثابه پایگاه‌هایی برای این هدف عنوان کرد و گفت: حوزه هنری در ابعاد مختلف هنری اعم از سینما، شعر و ادبیات، هنرهای تجسمی و نمایشی و … فعال است. حوزه، بخصوص در عرصه ادبیات در دوره مدیریت آقای مومنی شریف به خاطر اقبال گسترده جامعه از محصولات و تولیدات؛ و حسن نظر رهبری انقلاب شناخته شده تر شده است.

وی ادامه داد: بخش سینما همیشه در حوزه هنری نوعی درخشندگی داشته که با تکیه بر سینماگرانی بوده که در فضای حرفه ای کار می‌کردند. از حدود چند سال پیش این مطالبه از سوی دفتر رهبری و شورای سیاستگذاری حوزه هنری مطرح شده تا در این عرصه نسل جدیدی از فیلمسازان تربیت شوند. بخش آموزش و باشگاه فیلم سوره و چند مرکز دیگر در این نهاد با هدف توانمندسازی و کشف استعدادها در این راستا، راه اندازی شده است.

به گفته وی، باشگاه فیلم سوره برای حمایت، راهنمایی و کمک به فیلمسازان جوان تاسیس شده تا مسیرهای پرپیچ و خم فیلمسازی از فیلم‌های کوتاه داستانی تا حرفه ای را بهتر و مطمئن تر طی کنند و در این باشگاه بخشی با عنوان کات(کارگاه تجربه) شکل گرفته که سرپرستی، شناسایی و هدایت استعدادهای جوان و نوجوان را بر عهده دارد.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با بیان اینکه هدف مجموعه‌ایی مثل باشگاه فیلم سوره این است که جوانان هنرمند متعهد و انقلابی را با تکیه بر آرمان‌های انقلاب فارغ از شعارها و سروصداها تربیت نماید، خاطرنشان ساخت: روندی را که این مجموعه پیموده امیدوار کننده و روشن است و جوانان خوشفکر، متعهد و با انگیزه بسیاری را شناسایی کرده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و در باره آن‌ها در آینده بیشتر خواهیم شنید.

سردار نوریان در ادامه، ضمن بازدید از باشگاه فیلم سوره به تماشای تعدادی از تولیدات این مرکز نشست.

شایان ذکر است محمد خزاعی تهیه‌کننده سینما، مهدی یارندی سرپرست موسسه ناجی هنر، علی قربانی معاون تولید سازمان سینمایی حوزه هنری، محمدرضا شفا مدیرعامل باشگاه فیلم سوره، سعید کاتبی معاون سینمایی موسسه ناجی هنر، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی و محافل سازمان سینمایی حوزه هنری، سیدمحمد حسینی مدیر مرکز متن، حسین دارابی مدیر گروه هنری کات، تعدادی از فیلمسازان باشگاه فیلم سوره و … از دیگر حاضران این نشست بودند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار