رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 30 October

کارگردان فیلم سینمایی «هندی و هرمز» که در فیلمش به موضوع ازدواج کودکان پرداخته است، گفت: نمایش اینترنتی این اثر منتفی نشده و تصمیم داریم پس از اکران روی پرده سینماهای “هنروتجربه” آن را به صورت مجازی هم به نمایش بگذاریم. عباس امینی که پیش‌تر بنا داشت فیلمش را به صورت اینترنتی به نمایش بگذارد از اکران […]

کارگردان فیلم سینمایی «هندی و هرمز» که در فیلمش به موضوع ازدواج کودکان پرداخته است، گفت: نمایش اینترنتی این اثر منتفی نشده و تصمیم داریم پس از اکران روی پرده سینماهای “هنروتجربه” آن را به صورت مجازی هم به نمایش بگذاریم.

عباس امینی که پیش‌تر بنا داشت فیلمش را به صورت اینترنتی به نمایش بگذارد از اکران فیلمش در گروه سینماهای “هنر و تجربه” خبر داد و  بیان کرد: متاسفانه شرایط تبلیغات برای اکران اینترنتی این اثر مهیا نشد، بنابراین باتوجه به توافقاتی که با گروه “هنروتجربه” صورت گرفت قرار شد ما اکران در سینماها را شروع کنیم و پس از آن، اکران اینترنتی داشته باشیم بنابر این نمایش اینترنتی این اثر منتفی نشده است.

او ادامه داد: از منظر قانونی نمی‌توانستیم در ابتدا این اثر را به صورت اینترنتی به نمایش در بیاوریم و سپس در سینماها اکران کنیم، همچنین که امکان نمایش همزمان به صورت اینترنتی و اکران روی پرده هم وجود ندارد. این اثر حداکثر سه ماه می‌تواند روی پرده باشد اما اگر ببنیم شرایط اکران ما با افت مواجه شده به سمت نمایش اینترنتی آن خواهیم رفت. البته ما این فیلم را برای اکران درابتدا به “هنروتجربه” داده بودیم و بعد از حدود ۶ ماه پاسخی دریافت نکردیم که شاید هم علت آن جابه‌جایی‌ها در مدیریت وحجم آثار بود. بنابر این در واقع ما بعد از این مدت به فکر اکران اینترنتی افتادیم.

این کارگردان اضافه کرد: برای آنکه بتوانیم این اثر را در جشنواره‌ها ارائه دهیم باید فیلممان اکران عمومی پیدا می‌کرد و با نمایش به صورت اینترنتی این امکان از ما گرفته می‌شد. در حال حاضر هم افتتاحیه این اثر ۱۶ مهرماه همزمان با روز جهانی کودک در موزه سینما برگزار خواهد شد و پس از آن در دیگر سینماهای هنروتجربه روی پرده خواهد رفت.

امینی در پایان با دعوت از مسئولین برای دیدن این اثر گفت: بسیار خوشحال هستیم که طرح ممنوعیت ازدواج کودکان که موضوع اصلی این فیلم سینمایی است در مجلس در فوریت قرار گرفته است و به همین دلیل از مسئولینی که در به تصویب رسیدن این لایحه در مجلس موثر بودند و یا حتی به آن رای نداند هم دعوت می‌کنم تا به تماشای آن بیایند.

«هندی و هرمز» روایت‌گر داستان دو کودک ۱۳ و ۱۶ ساله است که طبق سنت مردم جزیره با هم ازدواج می‌کنند. آنها درکی از یکدیگر ندارند اما دنیای ناشناخته و جذاب ارتباط با همدیگر، آنها را به هم‌بازی‌هایی صمیمی تبدیل می‌کند؛ اما این بازی که نامش زندگی است هر لحظه برای آنها خطرناک‌تر می‌شود.

نمایش این فیلم در گروه هنر و تجربه سینمای ایران همزمان خواهد بود با ۱۶ ماه مهر، روزی که در سراسر دنیا دوستداران کودکان به معضلات گریبانگیر آنها در جامعه خودشان می ­اندیشند و تلاش می­ کنند دراین باره سخن بگویند تا بتوانند دنیایی شادتر، امن تر و کودکانه‌تر برای کودکان بسازند.

از تجربه‌های بین‌المللی «هندی و هرمز» می‌توان به حضور در  بخش «نسل» شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین و  نمایش در جشنواره ونکورر  اشاره کرد.

همچنین فیلم موفق شده در جشنواره جهانی فجر جایزه جایزه نت‌پک (ترویج سینمای آسیا) را دریافت کند و در جشنواره سلامت نیز توانست جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص بدهد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار