رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • کد خبر : 31065
  • تئاتر
  • چاپ خبر : هیأت انتخاب بخش “نمایشنامه خوانی” جشنواره تئاتر اکبر رادی معرفی شدند

امین بهروزی، ابراهیم پشتکوهی و هاله مشتاقی نیا با حکم بهزاد صدیقی، دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه خوانی این جشنواره معرفی و منصوب شدند. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی، صدیقی در احکام یاد شده با اشاره […]

امین بهروزی، ابراهیم پشتکوهی و هاله مشتاقی نیا با حکم بهزاد صدیقی، دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه خوانی این جشنواره معرفی و منصوب شدند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی، صدیقی در احکام یاد شده با اشاره به سوابق و تجربیات ارزشمند امین بهروزی و ابراهیم پشتکوهی درعرصه ی نمایشنامه نویسی، نمایشنامه خوانی، کارگردانی و همچنین با اشاره به تجربیات ارزشمند هاله مشتاقی نیا در زمینه نمایشنامه نویسی و همچنین حضور فعالانه و تاثیر گذار هنرمندان مذکور در عرصه ی تئاتر کشور، ایشان را به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه خوانی جشنواره رادی منصوب کرد.

بر پایه این گزارش، متن حکم دبیر جشنواره خطاب به هنرمندان مذکور به این شرح است:

به نام خداوند زیبایی و قلم

هنرمند گرامی جناب آقای / سرکار خانم امین بهروزی، ابراهیم پشتکوهی، هاله مشتاقی نیا

با توجه به تجربیات ارزشمندتان در عرصه ی نمایشنامه نویسی، نمایشنامه خوانی، کارگردانی و نیز حضور فعالانه و تأثیرگذارتان در تئاتر، جناب عالی/ سرکار عالی را به عنوان عضو هیات انتخاب بخش مسابقه ی نمایشنامه خوانی نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی منصوب می کنم.

امیدوارم حضور ارزشمندتان در این رویداد ملی- فرهنگی در پویایی و هر چه بهتر برگزارشدن این جشنواره مؤثر واقع شود و انتخاب های شایسته ی جناب عالی بتواند الگوهایی را در عرصه ی نمایشنامه خوانی و همچنین خوانش های نوین آثار اکبر را به تئاتر ایران معرفی کند.

با قدردانی از شما برای پذیرش این مسئولیت، توفیق روزافزونتان را آرزومندم.

بهزاد صدیقی

دبیر نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی

بر پایه این گزارش امین بهروزی، نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر، دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر و عضو کانون نمایشنامه نویسان خانه تئاتراست. ابراهیم پشتکوهی نمایشنامه نویس و کاردان تئاتر  و یکی از موسسان گروه تئاتر تی تووک دارای مدرک درجه دو هنری است. وی در سال ۱۳۷۹ نمایشنامه نویس برگزیده کشور به انتخاب کانون نمایشنامه نویسان خانه تئاترشده است. هاله مشتاقی‌نیا فارغ التحصیل تئاتر با گرایشِ ادبیاتِ دراماتیک از دانشگاه سوره  است. پایان‌نامه‌ی تحصیلی اش که پرداخت دراماتیکِ داستان هایِ «جی.دی. سلینجر» از مجموعه‌ی «دلتنگی‌هایِ نقاشِ خیابانِ چهل و هشتم» است، با عنوان «آینه‌ی جی.دی.سلینجر» در سال ۱۳۸۲ منتشر شد. نمایش‌نامه هایِ «بعد از هرگز» در سال ۱۳۸۳، «نااَمنی» در سال ۱۳۸۷ و «مردِ مقابل» در سال ۱۳۸۸ به قلمِ او منتشر شده است.

این گزارش می افزاید: بخش نمایشنامه خوانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار می شود و صرفا به خوانش آثار استاد اکبر رادی اختصاص دارد، علاقه مندان شرکت در این بخش می توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه ۹۷ نسبت به ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. هم چنین اسامی آثار راه یافته به جشنواره نیز روز شنبه ۱۵ دیماه سالجاری اعلام می شود.

نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی از ۱۸ تا ۲۸ دی ماه ۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزارمی شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار