رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد: سینمای مستند مجال نزدیک شدن به مرزهای حقیقت است. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل پیام سیدعباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین دوره‌ی جشنواره سینماحقیقت به این شرح است: […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد: سینمای مستند مجال نزدیک شدن به مرزهای حقیقت است.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل پیام سیدعباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین دوره‌ی جشنواره سینماحقیقت به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سینمای مستند، تصویر واقعی روزگار ما با همه شیرینی‌ها و تلخی‌ها و شادی‌ها و غم‌های آن است. زبان رسا و سیمای بی‌پیرایه سینمای مستند، به آن رنگ واقعیت می‌بخشد و صداقت و صمیمیت را جلوه‌گر می‌سازد.
سینمای مستند مجال نزدیک شدن به مرزهای حقیقت است.
در سال‌های اخیر ذهن خلاق و نگاه هنرمندانه مستندسازان عزیز کشورمان، آثاری ماندگار، واقعی و تاثیرگذار در عرصه‌های سه‌گانه‌ی صنعت، هنر و جامعه آفریده و با خلق آثار مستند در حوزه‌های مختلف بویژه دو حوزه فرهنگی و اجتماعی، نام ایران و ایرانی و فرهنگ غنی این مرزوبوم در جهان پرآوازه‌تر گشته است.
تقارن برگزاری دوازدهمین دوره “جشنواره سینماحقیقت” با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گویای این واقعیت است که در پرتو نظام برخاسته از انقلابی مردمی، بستر مناسب و مساعد برای بروز استعدادها و شکوفایی خلاقیت‌ها فراهم شده است. ثبت وقایع انقلاب اسلامی به مدد سینماگران عزیزمان، سندی ماندگار و میراثی ارزشمند برای ایران معاصر است و مرور سینمای مستند انقلاب در این دوره، تلاش‌های خالصانه یک ملت برای رسیدن به استقلال و رهایی از وابستگی را یادآوری می‌کند.
بدون تردید سهم برجسته‌ای از افتخارات سینمای ایران در جهان و عرصه بین‌الملل به واسطه‌ی حضور موفق آثار سینمای مستند است، موفقیت‌هایی که اعتباری شایسته به جشنواره حقیقت در منطقه و آسیا بخشیده است. به گونه‌ای که شاهد حضور آثار ارزشمند و مخاطبانی پرشور و کم‌نظیر در این رویداد فرهنگی هستیم.
به همه دست‌اندرکاران برگزاری دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت صمیمانه درود می‌فرستم و امیدوارم با همت والای شما عزیزان، تداوم موفقیت‌های سینمای مستند ایران را نظاره‌گر باشیم.

سیدعباس صالحی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار