رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 28 October

چرخه مدیریتی سینما انگار قرار نیست هیچوقت نام تازه‌ای را تجربه کند، گاهی هم که مدیری تازه به این میدان می‌آید بیشتر یک چهره سیاسی است و نه یک سینماگر. با حکم علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، محمدمهدی حیدریان، تهیه‌کننده و رییس سابق سازمان سینمایی به سمت ریاست گروه سینمایی این فرهنگستان منصوب شد. این خبر […]

چرخه مدیریتی سینما انگار قرار نیست هیچوقت نام تازه‌ای را تجربه کند، گاهی هم که مدیری تازه به این میدان می‌آید بیشتر یک چهره سیاسی است و نه یک سینماگر.

با حکم علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، محمدمهدی حیدریان، تهیه‌کننده و رییس سابق سازمان سینمایی به سمت ریاست گروه سینمایی این فرهنگستان منصوب شد.

این خبر و اخبار مشابهِ انتصابی در سازمان های گوناگون فرهنگی تبدیل به چرخه تغییر نام‌ها شده‌است. انگار خبری مشابه را آماده و تنها نام فرد جدید را که آن هم نامی مشابه دارد درون خبر جایگذاری می‌کنیم. با این نگاه در تعیین مدیران سینما نمی‌توان امید به تحول در بدنه، فرآیند تولید، فرآیند نمایش و محتوای آثار داشت.

هرچند که فعالیتهای سینمایی فرهنگستان هنر هم به طور مشخص معلوم نیست و اینکه قرار است این گروه سینمایی چه کار مهمی در عرصه سینما انجام دهند. البته مهم فعلا خبر انتصاب و نامی است که برای انتشار به رسانه‌ها داده می‌شود.

البته همیشه همراه این اخبار رزومه‌ای هم از سایر فعالیت‌های مدیر ضمیمه می‌شود تا میزان تجربه او را بیان کند اما هیچگاه از نتایج آن دوره‌های مدیریتی حرفی به میان نمی‌آید.

«محمدمهدی حیدریان تا کنون سمت‌های مختلفی در حوزه هنر داشته است که از آن جمله می‌توان به عضو شورای ارزشیابی مشاغل هنری، عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره‌های مختلف، عضویت در هیات امنا بنیادها و موسسات مختلف سینمایی، رئیس گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر و معاون امور هنری این فرهنگستان (در ادوار پیشین)، مشاور رییس سازمان صدا و سیما، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور سینمایی و سمعی و بصری را نام برد.»

البته در ادامه این حکم اسامی دیگری هم به چشم می‌خورند که قابل تأمل هستند.

«همچنین طی حکمی جداگانه، منوچهر طیاب، داریوش مهرجویی، مجید مجیدی، سیدمحمد بهشتی، از اعضای پیوسته فرهنگستان هنر به عنوان عضو دائمی گروه سینمای فرهنگستان هنر منصوب شدند.

احمد ضابطی جهرمی مستندساز و تدوین‌گر، منوچهر شاهسواری تهیه‌کننده و مدیرعامل خانه سینما، امیرمحمد دهستانی رئیس دپارتمان انیمیشن دانشگاه هنر و نویسنده، کارگردان و انیماتور، نادر طالب‌زاده کارگردان و تهیه‌کننده سینما، علیرضا قاسم‌خان تهیه‌کننده و مستندساز و محمد شهبا عضو هیات علمی دانشگاه هنر نیز با پیشنهاد محمدمهدی حیدریان رییس گروه سینما به مدت ۲ سال به عضویت این گروه منصوب شدند.»

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار