رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 18 November

سریال تاریخی «جابر بن حیان» از امروز یکشنبه ۲۸ مهر روی آنتن آی‌فیلم انگلیسی می‌رود. به‌گزارش سینماخانه به نقل از روابط‌عمومی شبکه آی‌فیلم، سریال تاریخی «جابر بن حیان»، تولید شبکه الکوثر، از امروز روی آنتن کانال انگلیسی این شبکه می‌رود. این سریال که برگرفته از زندگینامه «جابر بن حیان» از شاگردان برجسته و ایرانی امام […]

سریال تاریخی «جابر بن حیان» از امروز یکشنبه ۲۸ مهر روی آنتن آی‌فیلم انگلیسی می‌رود.

به‌گزارش سینماخانه به نقل از روابط‌عمومی شبکه آی‌فیلم، سریال تاریخی «جابر بن حیان»، تولید شبکه الکوثر، از امروز روی آنتن کانال انگلیسی این شبکه می‌رود.

این سریال که برگرفته از زندگینامه «جابر بن حیان» از شاگردان برجسته و ایرانی امام جعفر صادق (ع) است، هر شب ساعت ۲۲:۳۰ به‌وقت تهران و ۱۹:۰۰ به‌وقت GMT پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با شروع خلافت عباسیان و به قدرت رسیدن منصور دوانیقی و دور تازه‌ای از سرکوب و خفقان علیه علویان آغاز می‌شود. در این شرایط با تدبیر امام جعفر صادق (ع)، نهضت علمی شیعیان به صورت پنهانی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و شاگردان آن حضرت در شهرهای مختلف به نشر علم و حقایق اسلام و سنت پیامبر (ص) می‌پردازند که جابر بن حیان در بین این شاگردان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

اکبر عبدی، حسن جوهرچی، زیبا بروفه و انوشیروان ارجمند بازیگران اصلی این سریال بوده‌اند.

«جابر بن حیان» به کارگردانی جواد افشار، با دوبله انگلیسی در ساعت‌های ۰۳:۰۰، ۰۸:۰۰ و ۱۴:۰۰ روز بعد بازپخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار