رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
  • السبت ۱۰ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 4 April

مستند «محرمانه کولا» در مورد راز گسترش روزافزون تولید و مصرف نوشابه در کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، سه شنبه پنجم فروردین از شبکه افق پخش می شود. به گزارش سینماخانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما،ممنوعیت فروش نوشابه در لیوان های بزرگ، یک تلاش بزرگ برای سلامت عمومی بود که در آمریکا اتفاق […]

مستند «محرمانه کولا» در مورد راز گسترش روزافزون تولید و مصرف نوشابه در کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، سه شنبه پنجم فروردین از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش سینماخانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما،ممنوعیت فروش نوشابه در لیوان های بزرگ، یک تلاش بزرگ برای سلامت عمومی بود که در آمریکا اتفاق افتاد، این اقدام از سوی شهردار نیویورک بنیان گذاشته شد تا با بحران چاقی مقابله کند ولی این، همه ماجرا نبود.

بعد از اعلام ممنوعیت فروش نوشابه در لیوان های بزرگ و اعلام اینکه هر آمریکایی سالانه بیش از ۴۵ گالن نوشابه می نوشد، مخالفت هایی از سوی برخی افراد و سازمان ها دیده شد.

ابتدا یک قاضی ایالتی، این قانون را نقض کرد و سپس مخالفت ها در سطح گسترده تری به نماش در آمدند.

مستند «محرمانه کولا» به سابقه تولید نوشابه های گازدار در آمریکا و دیگر کشورها می پردازد، اینکه شرکت های تولید نوشابه تبلیغات خود را در سطح وسیع، از فیلم های هالیوودی گرفته تا روزهای مذهبی برای مسلمانان، مسیحیان و هندوها انجام می دهند و حتی سر و شکل بابانوئل را هم آنها تعیین کرده اند.

سودی که شرکت های نوشابه ساز به دست می آورند سبب شده کمپین هایی از سوی آنها برای مخالفت با فروش نوشابه های گازدار در حجم وسیع ایجاد شود و آنها بتوانند مردم را با خود همراه کنند.

مستند «محرمانه کولا» را می توانید سه شنبه ۵ فروردین ساعت ۱۸ و تکرار آن را ساعت ۴:۳۰ روز بعد از شبکه افق تماشا کنید.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار