رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۰ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 28 September

فیلم کوتاه «گوشزد» با هدف حمایت از حقوق زنان توسط مهدی کشتکار ساخته می‌شود. مهدی کشتکار و  گروه فیلمسازی راز رسانه با هدف حمایت از حقوق زنان و با تکیه بر مبانی اصیل اسلامی ایرانی اقدام به ساخت فیلم کوتاهی به نام «گوشزد» کردند. مهدی کشتکار درباره خشونت‌هایی که علیه زنان استفاده می‌شود، گفت: خشونت‌های روانی […]

فیلم کوتاه «گوشزد» با هدف حمایت از حقوق زنان توسط مهدی کشتکار ساخته می‌شود.

مهدی کشتکار و  گروه فیلمسازی راز رسانه با هدف حمایت از حقوق زنان و با تکیه بر مبانی اصیل اسلامی ایرانی اقدام به ساخت فیلم کوتاهی به نام «گوشزد» کردند.
مهدی کشتکار درباره خشونت‌هایی که علیه زنان استفاده می‌شود، گفت: خشونت‌های روانی و کلامی یکی از خشونت‌هایی است که علیه زنان استفاده می شود. برای مثال می‌توان به دشنام و به کار بردن کلمات رکیک، بهانه‌گیری‌های پی درپی، داد و فریاد و بداخلاقی، بی احترامی، رفتار آمرانه و تحکم آمیز، تهدید به آزار و یا کشتن وی، تحقیر، قهر و ممنوعیت ملاقات با دوستان اشاره کرد. این نوع خشونت موجب بروز روحیه پوچی یا خودنابودسازی، گریز از مشارکت اجتماعی و اضطراب در زنان می شود.
وی افزود: خشونت علیه زنان عواقب و پیامدهای جدی برای سلامتی و رفاه آن‌ها به همراه دارد. هر چند خشونت با طیف وسیعی از مشکلات سلامت جسمی، روانی، جنسی و باروری کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت برای قربانیان همراه است اما خشونت علیه زنان بر سلامت روح، روان و جسم فرزندان و جامعه نیز تأثیر می‌گذارد.
کشتکار در پایان با اشاره به اینکه برای جلوگیری و پاسخ به خشونت علیه زنان نیاز به آموزش و آگاهی است، بیان کرد: روز جهانی منع خشونت علیه زنان و فعالیت در این حوزه در سراسر جهان، فرصتی برای آگاهی‌بخشی به پیامدهای اجتماعی خشونت علیه زنان و تقویت اقدامات جمعی فراهم کرده است. فقط با همکاری، همفکری و همقدمی است که می‌توان خشونت علیه زنان و دختران را از بین برد. خشونت علیه زنان قابل تحمل نیست و این نگاه باید تغییر کند بنابراین لازم است آگاهی بیشتری در جامعه ایجاد شود تا فرهنگ مهربانی و مهرورزی جایگزین قهر و خشونت شود.
عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از کارگردان و تهیه کننده: مهدی کشتکار، بازیگر: ایران مسعودی، مدیرفیلمبرداری: مجید یزدانی، تدوینگر: پویان شعله ور.
منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار

error: Alert: Content is protected !!