رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 25 خبر


  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 27 January

به منظور معرفی فرصت‌های کسب و کار، کارآفرینی و خلق ثروت در روستاهای مختلف کشور مجموعه مستند «نقشه گنج» به زودی از شبکه یک سیما روی آنتن می رود. همزمان با افزایش فشارهای اقتصادی بدون شک بسیاری از مردم بیش از پیش به دنبال راهکارهایی برای کسب درآمد هستند و این موضوع به ویژه در […]

به منظور معرفی فرصت‌های کسب و کار، کارآفرینی و خلق ثروت در روستاهای مختلف کشور مجموعه مستند «نقشه گنج» به زودی از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

همزمان با افزایش فشارهای اقتصادی بدون شک بسیاری از مردم بیش از پیش به دنبال راهکارهایی برای کسب درآمد هستند و این موضوع به ویژه در روستاها و در میان جوانان پررنگ‌تر است.بنابراین این برنامه تلاش می کند فرصت های اشتغالزایی را برای روستاییان فراهم کند.

«نقشه گنج» از نیمه آذر ۹۹ روزهای شنبه و دوشنبه حوالی ساعت ۲۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود و بازپخش آن نیز در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه حوالی ساعت ۱۳:۴۵ خواهد بود. تاکنون ۱۷ مستند در ۱۷ روستا دراستان‌های مختلف مانند گلستان، قم، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مازندران و… ضبط شده و ادامه تولید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد.

در هر قسمت از مستندها، کارشناس برنامه به همراه گروه نقشه گنج به دعوت اهالی یکی از روستاهای کشور به آنجا سفر کرده و با توجه به تحقیقاتی که از قبل انجام شده و همچنین بررسی میدانی و صحبت با دهیار، اهالی روستا و صاحبان کسب و کارها، فرصت‌های خلق ثروت و افزایش درآمد در روستا رو معرفی کرده و همچنین راهکارهای عملی جهت اجرایی شدن پیشنهادها را ارائه کرده و علاوه بر آن نمونه‌ها و الگوهای موفق در آن زمینه نیز توسط کارشناس معرفی می‌گردد.

همچنین در طول برنامه، به تشخیص کارشناسان چنانچه برای مشاوره در زمینه هر یک از مشاغل، به مشورت با کارآفرینان و راهبران ملی آن رسته نیاز باشد، کارشناس مورد نظر در محل ضبط حاضر شده و یا از طریق ارتباط تصویری، تجارب خود را در اختیار مخاطبان می‌گذارد.علاوه بر این برای ارائه مشورت‌های تکمیلی، مخاطبان برنامه می‌توانند از طریق صفحه ganjtv1 در فضای مجازی با کارآفرینان و راهبران ملی مشاغل مختلف در تماس باشند. براین اساس با کمک گروه نقشه گنج و اهالی و مسئولان روستا، فرصت‌های کسب و کار و کارآفرینی که ارزشمندترین گنج‌های پنهان شده‌ در دل روستاهاست، کشف و با همت روستاییان تبدیل به ثروت خواهد شد.

در همین راستا پس از تولید مستندها، دوره‌های آموزشی متنوع و همچنین اقدامات مورد نیاز جهت تسهیل توسعه اقتصادی به اهالی روستاهای منتخب ارائه خواهد شد. مخاطبان می‌توانند نظرها و پیشنهادهای خود و همچنین درخواست‌های‌ شان برای دعوت از گروه نقشه گنج به روستاها را از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۰۲۰ ارسال نمایند.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: تهیه‌کنندگان: محمد داود صالحی و سید ایمان سیاح، کارشناس و سرپرست گروه تحقیق رضا تازیکی، کارگردان محمد داود صالحی، مدیر تصویربرداری شایان رنجبر، نویسنده مهدی اسدزاده، تصویربردار هوایی پوریا میرزایی، مجری طرح سید ایمان سیاح.

مجموعه مستند ۴۰ قسمتی “نقشه گنج” کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که با هدف معرفی فرصت های کارآفرینی و افزایش درآمد در روستاها تولید شده است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار