رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January

اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند اعلام شد. به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش مسابقه ملی این دوره‌ی جشنواره ۶۷ فیلم پذیرفته شدند که در قالب نمایش‌های برخط و از طریق پلت‌فرم‌های نمایش […]

اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند اعلام شد.
به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش مسابقه ملی این دوره‌ی جشنواره ۶۷ فیلم پذیرفته شدند که در قالب نمایش‌های برخط و از طریق پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی به نمایش گذاشته می‌شوند.
اسامی فیلم‌ها و کارگردانان منتخب بخش «مسابقه ملی» سینماحقیقت به این شرح است:
*مستندهای کوتاه:
۱- آق سو (عبدالله عزیزی)
۲- آلوسان (محسن اسلام‌زاده)
۳- باوه [پدر] (محسن کولیوندی)
۴- برانازا [برادر خشکی‎ها] (علی اسدی)
۵- پا به توپ (حدیث جان‎بزرگی)
۶- پریزاد (مهدی ایمانی شهمیری)
۷- تجارتخانه بوشی (هادی نعمت‎الهی)
۸- تنها نخواهم ماند (یاسر طالبی)
۹- حاج ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکی)
۱۰- حلب دریا ندارد (میثم صبوحی)
۱۱- خانجان (بابک طاهری)
۱۲- درباره پدر درباره مرگ (فرهاد بهبهانی)
۱۳- رویای آشفته (احسان نیکبخت)
۱۴- زرافشون (مهدی رجبیان)
۱۵- سارو (محمد عبداللهی)
۱۶- سایه‏های کوتاه (محسن عسگری‎زاده)
۱۷- سنجاقک‎های برکه‏ی خشک… (محمدصادق بکتاشیان)
۱۸- شب‎ها در راه (حسن ملک‏زاده)
۱۹- فریاد بلوط (محسن سخاء)
۲۰- کاکل (هادی ثابت شوکت‎آباد)
۲۱- کامیون آبی (هادی آفریده)
۲۲- کمی با من برقص (مصطفی امامی)
۲۳- گاندو (تیمور قادری)
۲۴- نی‎سان (محسن ظریفی‏پور)
۲۵- وایو (پناه‏برخدا رضایی)
۲۶- همیشه شب همیشه روز (یاسر خیر)

*مستندهای نیمه‌بلند:
۲۷- آخرین نفس‌ها (فراز فداییان)
۲۸- آناهید (حمیدرضا علیپور)
۲۹- آوای شب دهم (سمیه کریمی)
۳۰- امیدی ه (علی زهیری)
۳۱- بازگشت دوباره (فرهاد ورهرام)
۳۲- بر سر خاک (محسن خان‌جهانی)
۳۳- بر کرانه های کاسپین (پژمان مظاهری‌پور)
۳۴- به جهت یادگاری (سعید محسن صفوی‌فر)
۳۵- به یک آن (مریم ایزدی)
۳۶- چامون (آرمان قلی‌پور دشتکی)
۳۷- چلچلای سفری (حسن جعفری)
۳۸- درجستجوی زمان از دست رفته (محمدصادق سمیعی‌فر)
۳۹- راه ناتمام «اصغر قندچی» (مصطفی رزاق‌کریمی)
۴۰- رش او (رضا عباسی)
۴۱- زخم قند (مهدی باقری)
۴۲- شمع، گل، پروانه (محمدصادق بکتاشیان)
۴۳- طاهر (امیرمسعود حسینی)
۴۴- طلارودان (رضا مجلسی)
۴۵- ف- ‌الف (فرشاد اکتسابی)
۴۶- قطعه ۱۹ (مسعود دهنوی)
۴۷- کل فاطمه (مهدی زمانپور کیاسری)
۴۸- مرغ آتش (حجت طاهری)
۴۹- موسیقی زندگی من است (مهدی محمودی)
۵۰- میر و مار (امید پاک‌پرور)
۵۱- هوبره (فتح‌الله امیری، نیما عسکری)
*مستندهای ‌بلند:
۵۲- آنجا سپیده‎‌دم (محسن جهانی، هاشم مسعودی)
۵۳- آینه‌دار (پویان کاظمی)
۵۴- انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)
۵۵- ایاقچی (محمدحسن دامن‎زن)
۵۶- ایساتیس (علیرضا دهقان)
۵۷- جاهای خالی پر شود (عطیه زارع ‎آرندی)
۵۸- چشم ایرانی (ساسان فلاح‎فر)
۵۹- خانه (افسانه سالاری)
۶۰- داغ قره‎باغ (سینا حسین‌پور اصل)
۶۱- در لباس سربازی (مهدی نقویان)
۶۲- رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)
۶۳- ساکنین طبقه بالای لاله‏زار (فریبا رئیسی)
۶۴- کمیته (عبدالحسین بدرلو)
۶۵- گزارش رمادی (علی‎محمد ذوالفقاری)
۶۶- ناخدا دریایی (مازیار مشتاق ‎گوهری)
۶۷- هجده هزارپا (مهدی شامحمدی)
*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

سینماخانه/ حامد بهجتی

اخبار مرتبط

نظرات



آخین اخبار