رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
  • الأحد ۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 17 January

این قسمت از برنامه «ساعت سینما» پنجشنبه ۱۳ آذر ساعت ۲۰:۳۰ با نقد و تحلیل فیلم سینمایی «مرد بارانی» ساخته بری لوینسون از شبکه چهار سیما پخش می‌ شود. به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «ساعت سینما» عنوان برنامه سینمایی شبکه چهار است که هر پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ با اجرای […]

این قسمت از برنامه «ساعت سینما» پنجشنبه ۱۳ آذر ساعت ۲۰:۳۰ با نقد و تحلیل فیلم سینمایی «مرد بارانی» ساخته بری لوینسون از شبکه چهار سیما پخش می‌ شود.

به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «ساعت سینما» عنوان برنامه سینمایی شبکه چهار است که هر پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ با اجرای محمدرضا مقدسیان از شبکه چهار سیما پخش می‌ شود و این هفته میزبان دکتر سید محسن فاطمی دکترای روانشناسی از دانشگاه‌هاروارد خواهد بود تا به تحلیل و بررسی سینمایی «مرد بارانی» ساخته بری لوینسون محصول سال ۱۹۸۸ آمریکا، بپردازد.
در این فیلم تام کروز در نقش «چارلی ببیت» و داستین‌ هافمن در نقش «ریموند ببیت» (مرد بارانی) حضور دارند. فیلم «مرد بارانی» در سال ۱۹۸۹ توانست ۴ جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامهٔ غیراقتباسی، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای داستین‌هافمن، را بدست آورد. شخصیت ریموند یا مرد بارانی که در فیلم، داستین‌هافمن نقش او را بازی می‌کند، با الهام از شخصیت واقعی کیم پیک ساخته شده‌است. مرد بارانی شاید ترجمه چندان صحیحی برای Rain Man نباشد زیرادر واقع تلفظ تغییریافتهٔ Raymond است. چارلی بعداً متوجه می‌شود که دوست تخیلی دوران کودکی‌اش که او به نام Rain Man می‌شناخت در واقع همان برادرش Raymond است. چارلی بابیت ) تام کروز ( جوانی که غرق تجارت اتومبیل‌های لوکس است با خبر می‌شود پدرش فوت کرده و خانه ۳ میلیون دلاری‌اش را به برادر نادیده‌اش، ریموند) داستین‌هافمن ( که مبتلا به ساوانت اوتیسمی است، بخشیده‌است.
«ساعت سینما» برنامه ای سینمایی است که فصل اول آن در ۲۶ قسمت به تهیه کنندگی و کارگردانی یوسف منصوری در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود و پنجشنبه شب‌ ها ساعت ۲۰:۳۰ روی آنتن می‌ رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار