رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January

با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، مستند «کاکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی «هادی ثابت شوکت‌آباد» تولید شد. به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «کاکل» مستندی ۲۸ دقیقه‌ای است که در استان خراسان جنوبی و شهر […]

با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، مستند «کاکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی «هادی ثابت شوکت‌آباد» تولید شد.

به گزارش سینماخانه به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «کاکل» مستندی ۲۸ دقیقه‌ای است که در استان خراسان جنوبی و شهر حضری دشت بیاض تصویربرداری شده است.

این مستند به مراسم کاکل که نوعی آیین شکرگزاریست می‌پردازد و در آن مردم به شکرانه الطاف الهی دور هم جمع شده و جشنی برپا می‌کنند.

هادی ثابت درباره دلیل پرداختن به این موضوع گفت: آئین کاکل بسیار مهم و حیاتی اما رو به زوال است. سال‌هاست که تکنولوژی ما را از هم دور کرده و همه با هم غریبه‌ایم. به همین دلیل باید از این‌گونه آیین‌ها و فرهنگ‌های بومی به عنوان چراغ راه بهره ببریم تا بیشتر به هم نزدیک شویم. مردم در مراسم کاکل از خودگذشتگی کرده و فرهنگ احترام به عقاید مذهبی و آموزش آن به نسل بعد را تمرین می‌کنند.

وی پیرامون روند تولید این مستند توضیح داد: تصویربرداری مستند «کاکل» را خودم برعهده داشتم که ۱۸ روز زمان برد وصدابرداری آن را مجتبی والی‌نژاد انجام داده است.

مستند «کاکل» با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی تولید شده است.

سینماخانه/ حامد بهجتی

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار