رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • الإثنين ۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 18 January
  • چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
  • کد خبر : 58954
  • تئاتر
  • چاپ خبر : پیوند نجات دهنده رادیو و تئاتر در روزگار کرونا
سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی رادیو:

پیوند نجات دهنده رادیو و تئاتر در روزگار کرونا

سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی عنوان کرد که رادیو تئاتر به عنوان یک گونه نمایشی تازه ظهور با پیوند میان رسانه و هنر نمایش می‌تواند تا حدی خلا عدم حضور شور و انرژی مخاطبان گسترده تئاتر را پر کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به […]

سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی عنوان کرد که رادیو تئاتر به عنوان یک گونه نمایشی تازه ظهور با پیوند میان رسانه و هنر نمایش می‌تواند تا حدی خلا عدم حضور شور و انرژی مخاطبان گسترده تئاتر را پر کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن سوهانی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی رادیو درباره همکاری با بخش رادیو تئاتر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر گفت: بخش رادیو تئاتر چند سالی است که به همت دوستان در جشنواره تئاتر فجر راه اندازی شده و بانی اصلی آن نادر برهانی مرند بوده و زحمات زیادی در این رابطه کشیده است. در حال حاضر نیز توجه به این بخش در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو برای ما در اولویت قرار دارد.
وی افزود: رادیو تئاتر برای خود من گونه ای بسیار جذاب است. یک هنر میان رشته ای است که مهجور مانده است. بنابراین در جشنواره هایی مثل تئاتر فجر جا داشته و دارد که از فعالان و هنرمندان این عرصه تجلیل شود. امیدوارم هر سال شاهد رشد و شکوفایی بیشتر این حوزه باشیم.
سوهانی عنوان کرد: در واقع رسانه جدیدی به نام رادیو تئاتر چند دهه ای است که به طور جدی در سراسر دنیا با استقبال رو به رو می شود و به نوعی تبدیل به یک رسانه شده است. در دورانی به سر می بریم که پیوند میان رشته‌ها و هنرها مطرح و در فضای دانشگاهی هم حوزه‌های علوم میان رشته‌ای بسیار مورد توجه است. زیرا این رشته‌ها، عرصه‌های جدیدی برای رقابت ایجاد می‌کنند. حوره رادیو تئاتر هم پیوندی بین یک رسانه و هنر ایجاد کرده است البته ما در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو آفرینش‌ها و خلاقیت‌های هنری را به جد مدنظر داریم؛ قالب‌هایی که بین شاخه‌های مختلف هم افزایی ایجاد می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به اینکه رادیوتئاتر در دوره‌های قبلی جشنواره تئاتر فجر مورد استقبال قرار گرفته است، بیان کرد: شیوع ویروس کرونا به بسیاری از رشته‌ها و مشاغل آسیب زده است که تئاتر هم از آن مستثنا نیست. به ویژه این که این هنر رابطه مستقیمی با مخاطب داردو به تبع بیشتر صدمه را دیده، اما قالب رادیو تئاتر و پیوندی که بین این دو حوزه رسانه و هنر برقرار می‌کند، می تواند تا حدود زیادی این خلا را پر کند. امسال محدودیت‌های کرونایی باعث شده جشنواره‌های فجر از حضور پرشور مخاطبان و انرژی شان بی بهره باشند. با این وجود شاید رادیو تتئاتر بتواند نقش مهمی را در پر کردن یا کمتر کردن این خلا ایفا و به رونق هرچه بیشتر و برقراری ارتباط گسترده‌تر بین آثار شرکت کننده با مخاطب عام کمک کند.
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه ۱۱ تا ۲۰ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار