رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 25 February

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور گفت: نمی‌دانم آقای علی عسگری به جلسه هیات دولت دعوت شده یا نه اما در آن سالنی که حضور داشتیم ایشان نبود. محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوال در خصوص عدم دعوت از رئیس صداوسیما به جلسه دولت گفت: «نمی‌دانم آقای علی […]

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور گفت: نمی‌دانم آقای علی عسگری به جلسه هیات دولت دعوت شده یا نه اما در آن سالنی که حضور داشتیم ایشان نبود.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوال در خصوص عدم دعوت از رئیس صداوسیما به جلسه دولت گفت: «نمی‌دانم آقای علی عسگری دعوت شده یا نه اما در آن سالنی که حضور داشتیم ایشان نبود.»

هفته گذشته، اظهارات یکی از میهمان‌های برنامه زنده «زاویه» از شبکه چهار سیما حواشی زیادی را به دنبال داشت که منجر به انتقاد تند برخی وزرا و اعضای دولت شد. انتقاد این افراد به سخنان آقای جهان بزرگی از اساتید حوزه علیه رئیس جمهور بود.

واعظی تصریح کرد: «صداوسیما در برنامه‌های خود، از افرادی دعوت می‌کند که مخالف دولت هستند.»

پس از این حواشی، علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیما از دولت رسما عذرخواهی کرد و گفته می‌شود مجری برنامه زاویه آقای حبیب رحیم‌پور ازغدی نیز اخراج شده است ولی گویا این اقدامات کافی نبوده و از حضور رئیس سازمان صداوسیما در جلسه دولت ممانعت به عمل آمده است.

واعظی در پاسخ به تسنیم گفته است: «صداوسیما نباید با مستندهایی که می‌سازد، مردم را ناامید کند، این برنامه زاویه برای وزرای ما قابل قبول نبود.»

برخی از وزرا پیش از این اعلام کرده بودند که درصورت عدم عذرخواهی صداوسیما، در جلسه دولت شرکت نخواهند کرد.

اقدام سازمان صداوسیما در اخراج مجری برنامه زاویه -در حالی که وی در آن برنامه به اظهارات میهمان واکنش نشان داده بود- با انتقادات زیادی روبرو شده است.

به گزارش تسنیم، واعظی در پاسخ به سوالی در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادگاه، گفت: موضع ما از سال ۹۲ این بوده است که فضای مجازی می تاوند در خدمت مردم و فعالیت‌های اقتصادی قرار بگیرد. در همه دنیا بحث فضای مجازی، بحث این نیست که کسی مثلاً فیلم یا کلیپ ببیند بلکه با زندگی مردم در ارتباط است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما در ماجرای کرونا می‌بینیم که اگر فضای مجازی از سال ۹۲ گسترش پیدا نکرده بود، امورات مردم چه آنهایی که کسب و کار دارند و چه آنهایی که خدمات دریافت می‌کنند، با مشکل مواجه می‌شد. امروز فضای مجازی در خدمت دانش آموزان و دانشجویان است.

واعظی گفت: ما نباید فضای مجازی را تنها از یک بُعد ببینیم و اگر فسادی در این فضا انجام می‌شود، که من نمی‌گویم نمی‌شود، ما باید برای مشکلات و مبارزه با فساد آن راه حل پیدا کنیم و اجازه بدهیم کسب و کار مردم در این فضا انجام شود. موضع دولت این است که ما با فساد فضای مجازی مخالفیم و در این زمینه با قوه قضائیه همکاری می‌کنیم.

وی ادامه داد: آقای آذری جهرمی خودش کانال‌هایی که کار خلاف انجام می‌دهند را احصا کرده و برای مراکز قضائی و انتظامی فرستاده تا با آنها برخورد شود. ما حاضریم در این زمینه همکاری کنیم و باید فرهنگ سازی هم بشود اما اجازه بدهیم فضای مجازی کار خودش را ادامه دهد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص برخورد یک نماینده مجلس با سرباز راهنمایی و رانندگی، گفت: همان روزی که این اتفاق افتاد، همه ما متاسف شدیم. در این ماجرا یک سرباز می‌خواهد به وظیفه خودش عمل می‌کند و مانع قانون شکنی یک نماینده مجلس می‌شود اما از این نماینده سیلی می‌خورد.

واعظی گفت: این اتفاق هم از نظر افکاری عمومی و هم از نظر دولت محکوم است و همانطوری که رئیس مجلس و دیگران گفتند که ما به این مساله رسیدگی می‌کنیم، امیدواریم که این فقط حرف نباشد بلکه عکس العمل جدی درباره آن صورت بگیرد.

وی افزود: وقتی فرمانده نیروی انتظامی همان لحظه اعلام کرد که شکایت می‌کند خب بقیه که نمی‌توانند بیایند شکایت کنند، بالاخره نیروی انتظامی با وزیرات کشور در ارتباط است. خوشبختانه ستاد کل نیروهای مسلح هم واکنش خوبی نشان داد و ثابت کرد که نیورهای مسلح از یک حمایت گسترده ای برخوردار هستند. این اتفاقی که افتاد عکس العمل مردم هم در فضای مجازی و هم از سوی مسئولین کشور قابل تقدیر است.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه آیا وزارت ارتباطات استدلال‌های حقوقی در قوه قضائیه دربرابر شکایتی که مطرح شده بود نداشت؟، گفت: آن بخشی که سیاستگذاری است و در اختیار دولت قرار دارد، وزرا و استانداران ما باید بدانند که اگر سیاست‌های دولت اجرا می‌شود، رئیس جمهور حامی آنهاست.

واعظی گفت: آنچه آقای رئیس جمهور گفت این بود که گسترش فضای مجازی جزو سیاست‌های دولت بوده است و اگر قرار است آقای آذری جهرمی برای این موضوع محاکمه شود، من ابتدا باید محاکمه شوم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا قرار است ما در زمینه واردات واکسن مذاکراتی داشته باشیم؟، اظهار کرد: بیشتر از دو ماه است که با روس‌ها درخصوص واکسنی که تولید کردند در حال مذاکره هستیم. با چینی‌ها و هندی‌ها هم مذاکره می‌کنیم. خوشبختانه شدت مذاکراتمان با روس‌ها بیشتر شده است و حتی در یک ماه گذشته تمام اسنادی که داشتند را برای ما فرستادند و گروه علمی ما تمام این اسناد را بررسی کرده است و نتیجه اش این شد که واکسن روسی تائید شد و دیشب این تائیدیه را برای روس‌ها فرستادیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مقدمات قرارداد خرید واکسن روسی هم فراهم شده است و امیدواریم امروز و فردا این قرار داد امضا شود و اولین محموله آن قبل از ۲۲ بهمن به تهران برسد.

واعظی گفت: البته سیاست جدی ما این است که از تولید واکسن‌های داخلی حمایت جدی شود و این اولویت ماست. ما هم از واکسن برکت، هم واکسن رازی و هم از واکسن پاستور حمایت می‌کنیم اما به هرحال نمی‌توانیم مردم را تا اواخر بهار سال آینده منتظر نگه داریم. بنابراین از الان تا اواخر بهار یک قرار داد با کواکس بستیم و از طرف دیگر با سه کشور چین و روسیه و هند هم قرارداد می‌بندیم.

وی تاکید کرد: مقدمات قرارداد با روسیه از قرار داد چین و هند جلوتر است و تلاش می‌کنیم که کواکس محموله خود را زودتر به ما بدهد. قرار است دو میلیون دوز واکسن روسی بخریم.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار