رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

تاد مک کارتی منتقد سینما در سایت ددلاین، فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی را در میان پنج فیلم برتر خود قرار داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، تاد مک کارتی منتقد سینما، در سایت نشریه سینمایی ددلاین طی یادداشتی ۵ فیلم برگزیده خود را از میان ۱۵ نامزد نهایی اسکار غیرانگلیسی زبان، معرفی کرد که «خورشید» ساخته […]

تاد مک کارتی منتقد سینما در سایت ددلاین، فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی را در میان پنج فیلم برتر خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، تاد مک کارتی منتقد سینما، در سایت نشریه سینمایی ددلاین طی یادداشتی ۵ فیلم برگزیده خود را از میان ۱۵ نامزد نهایی اسکار غیرانگلیسی زبان، معرفی کرد که «خورشید» ساخته مجید مجیدی در این لیست قرار دارد.

«مردی که پوست خود را فروخت» به کارگردانی کوثر بن هانیا از تونس، «رفقای عزیز» به کارگردانی آن دری کونچالوفسکی از روسیه، «یک خورشید» به کارگردانی چونگ مونگ-هونگ از تایوان، «کجا رفتی آیدا؟»به کارگردانی جاسمیلا زبانیچ از بوسنی و هرزگوین و «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی از ایران در این لیست پنج تایی قرار دارند.

مک کارتی درباره فیلم مجیدی نوشته است: «پنجمین نامزد برحق و شایسته این لیست، باید «خورشید» مجید مجیدی از ایران باشد که به سیاق فیلم‌های این کارگردان، بر کودکان خیابانی متمرکز است که از سن کم یاد می‌گیرند چگونه با چالش‌های این زندگی کنار بیایند. علی رغم اتمسفر ناراحت کننده فیلم، مجیدی با دیدی باز و روحیه‌ای سخاوتمندانه با شیوه‌ای غیر فاصله گذارانه (کاتارسیس محور) و با تمام وجود به جنبه‌های مثبت روح انسان می‌پردازد و بر این باور است که خوبی‌ها عموماً می‌توانند بر بدی‌ها غلبه کنند.

او در پایان نوشت: این پنج فیلم گزینه‌های قاطعانه من به عنوان نامزدهای بهترین فیلم بلند بین‌المللی سال خواهد بود اما مطمئناً موارد خوب دیگری نیز در میان سایر نامزدها وجود دارند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار