رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

«هفته خاکستری» عنوان آخرین ساخته ی سینمایی «سید جواد موسوی» است که از بزودی در شبکه نمایش خانگی عرضه خواهد شد. «هفته خاکستری» اثری متفاوت در ژانر ترس و تعلیق است که سید جواد موسوی مضاف بر کارگردانی، فیلمنامه آن را به رشته ی تحریر درآورده “عباس حسین زاده” در ۴٠ جلسه تولیدی آن را […]

«هفته خاکستری» عنوان آخرین ساخته ی سینمایی «سید جواد موسوی» است که از بزودی در شبکه نمایش خانگی عرضه خواهد شد.
«هفته خاکستری» اثری متفاوت در ژانر ترس و تعلیق است که سید جواد موسوی مضاف بر کارگردانی، فیلمنامه آن را به رشته ی تحریر درآورده “عباس حسین زاده” در ۴٠ جلسه تولیدی آن را به قاب تصویر کشانده است.
این نویسنده و کارگردان سینما فیلم خود را به چهار فیلمساز بزرگ سینمای مستقل تقدیم کرده و خود در این خصوص می گوید:
اینکه در تیتراژ پایانی فیلم « هفته ی خاکستری» اثر، تقدیم شده به «جورج آ رومرو»، « ماریو باوا»، « داریو آرجنتو» و «راجر کورمن» نوعی ادای دین شخصی است. چرا که هرکدام از این فیلمسازان مسیری را در دوره ساخت فیلم طی کرده اند که می تواند برای هر فیلمسازی، در هرگوشه دنیا راهگشا باشد. من نیز از این قاعده مستثنی نیستم.
وی در پاسخ به این سوال که هفته خاکستری چگونه فیلمی است، توضیح داد: یک فیلم مستقل در ژانر ترس و تعلیق. بی هیچ ادعایی من فقط یک قصه گو هستم.


کارگردان فیلم هفته خاکستری اضافه کرد: تولید فیلم مستقل با بودجه ی اندک چند ویژگی دارد و مهمترین ویژگی اش آزادی و رهایی از قید و بند خواسته های (در بسیاری موارد) بی مورد تهیه کنندگان است. اما آنچه سینمای مستقل را در همه دنیا به سینمای مطلوب بدل کرده اهمیت به فیلمنامه است. چون قرار نیست دوربینت پرواز کند و یا چهارصد و چهل و سه اتومبیل در بزرگراه به هم برخورد کنند و یا ستاره ای گران قیمیت دیالوگش را بگوید و برود روی صندلی مخصوصش استراحت کند، مجبوری فیلمنامه کاملی داشته باشی و این یعنی باید قصه ای بسیار جذاب برای تعریف کردن وجود داشته باشد تا فیلمنامه ای درست و محکم به وجود بیاید.

موسوی پیرامون قصه و روایت آخرین ساخته سینمایی اش توضیح داد: داستان هفته خاکستری روایت هفت روز پر تشنج دوبرادر است که برای خروج از مرز مدتی را در مهمانخانه ای عجیب و مرموز اقامت می کنند.
سید جواد موسوی پیشتر نخستین اثر سینمایی خود را با عنوان «اینک انسان» ساخت که در بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با استقبال اهالی سینما و منتقدین روبه رو شد.
از دیگر آثار این فیلمساز نو اندیش می توان به نگارش کتاب ۵۵داستان سینمایی تحت عنوان «زامپانو وارد می شود» و رمان « خون آشام. گزارش تکان دهنده ی یک مرد مرده» اشاره کرد.
«هفته خاکستری» آخرین ساخته سینمایی «سید جواد موسوی» اثری کاملا مستقل است که «امیر مومنی اصل» تهیه کنندگی آن را به عهده داشته است.
دیگر عوامل هفته خاکستری عبارتند از: تهیه کننده : امیر مومنی اصل، صدابردار : محمد امین کمالی، تدوین: رضا ناصری سرای، صداگذار: رضا ارشلو، بازیگران: بهروز حسن زاده، آزاده امراللهی و علیرضا هاشمی، موسیقی : معین امیری، جلوه های ویژه و تصحیح رنگ و نور: حسین مظلوم، انیمیشن و افتر افکت: فرزاد شکفته، طراح صحنه و لباس: سید جواد موسوی، افسانه سیفی، مدیر رسانه ای: محمد دانشور

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار