رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April
  • سه شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  • کد خبر : 64697
  • هنرمندان
  • چاپ خبر : اعتراض مصطفی کیایی به شهردار تهران
۲ سال است پول ما را نمی‌دهید

اعتراض مصطفی کیایی به شهردار تهران

مصطفی کیایی نسبت به پرداخت نشدن حقوقش توسط سینماهای تحت مالکیت شهرداری اعتراض کرد. آبان‌ماه سال گذشته، صاحبان آثار و تهیه‌کنندگانی که اکران فیلم‌های‌شان پیش از شیوع ویروس کرونا در سینماها آغاز شده بود و حقوق‌شان توسط صاحبان سینما، باتوجه به پادرمیانی سازمان سینمایی تسویه نشده بود، از این سینماداران به قوه قضاییه شکایت کردند […]

مصطفی کیایی نسبت به پرداخت نشدن حقوقش توسط سینماهای تحت مالکیت شهرداری اعتراض کرد.

آبان‌ماه سال گذشته، صاحبان آثار و تهیه‌کنندگانی که اکران فیلم‌های‌شان پیش از شیوع ویروس کرونا در سینماها آغاز شده بود و حقوق‌شان توسط صاحبان سینما، باتوجه به پادرمیانی سازمان سینمایی تسویه نشده بود، از این سینماداران به قوه قضاییه شکایت کردند و در نامه‌ای سرگشاده مطالبات خود را خواهان شدند.

کسانی که این نامه را امضا کردند، عبارت بودند از علی آشتیانی‌پور، امیرحسین آشتیانی‌پور، محمدرضا تخت‌کشیان، امیرحسین حیدری، سعید خانی، محمد شایسته و مصطفی کیایی.

حال مصطفی کیایی باری دیگر در پستی ایستاگرامی از ادامه بدحسابی سینماداران و پرداخت نشدن حقوق‌شان خبر داد و خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران نوشت: «آقای حناچی شهردار محترم تهران، شما که هر شهروندی عوارضش را به موقع پرداخت نکند و پرداخت‌هایش به شهرداری در زمان مناسب انجام نشود، باید جریمه سنگین بپردازد، لطفن بفرمایید ما با سینماهای تحت مالکیت شما که تعدادشان هم کم نیست چه کنیم که دو سال است پول ما را نمی‌دهند.»

با این اعتراض کیایی به نظر می‌رسد شکایت به قوه قضاییه هم راه به جایی نبرده و حقوق سینماگران پرداخت نشده است.

البته باید گفت در این مطالب مصطفی کیایی فقط از سینماهایی که تحت مالکیت شهرداری هستند شکایت دارد و نامی از سینماهای دیگر به چشم نمی‌خورد. آیا می‌توان از این موضوع نتیجه گرفت سینماهای خصوصی و دیگر سینماهایی که تحت مالکیت شهرداری نیستند، حقوق آن‌ها را پرداخته‌اند؟

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار