رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 20 April

تیم حقوقی سریال «جیران» در پی ایجاد برخی شبهات پیرامون فیلمنامه این سریال با سریال تاریخی دیگری که در نمایش خانگی در حال تولید است توضیحاتی را ارائه کرد. به نقل از روابط عمومی سریال «جیران»، پیرو انتشار اطلاعاتی نادرست در فضای مجازی در خصوص سریال «جیران»، نکات ذیل به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسد: اول. […]

تیم حقوقی سریال «جیران» در پی ایجاد برخی شبهات پیرامون فیلمنامه این سریال با سریال تاریخی دیگری که در نمایش خانگی در حال تولید است توضیحاتی را ارائه کرد.

به نقل از روابط عمومی سریال «جیران»، پیرو انتشار اطلاعاتی نادرست در فضای مجازی در خصوص سریال «جیران»، نکات ذیل به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسد:

اول. موضوع شباهت فیلمنامه سریال تاریخی جیران با سریالی دیگر، موضوعی ناصحیح است. اگر چه این دو سریال هر دو به برهه‌ای از زندگی و زمانه ناصرالدین شاه می‌پردازند اما سریال «جیران» مربوط به شاه جوان است و سریال دیگر مربوط به دوران کهنسالی او. ضمن آن که نویسندگان سریال «جیران» تاکید داشته‌اند که هیچ‌گونه دخل و تصرفی در وقایع و حوادث مربوط به شخصیت‌های واقعی صورت نگیرد تا سریال از حیث شواهد و استنادات تاریخی قابل دفاع باشد.

دوم. موضوع بررسی شباهت‌های دو فیلمنامه در یک نهاد صنفی، صرفاْ از باب حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در محیطی غیرقضایی بوده است. چنان‌که کارشناس محترم پرونده نیز پس از مطالعه فیلمنامه دو سریال، به صورت کتبی و صریح عنوان داشته‌اند که هیچگونه شباهتی در آن‌ها وجود ندارد. معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از بررسی دو فیلمنامه و مطالعه نظریه کارشناسی دال بر عدم شباهت، اقدام به صدور پروانه ساخت سریال جیران کرده است.

سوم. گروه تولید «جیران»، به منظور صیانت از اعتبار حرفه‌ای دست‌اندرکاران این سریال، از این پس انتشار اطلاعات و ادعاهای دروغین را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در مرحله تصویربرداری قرار دارد و به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار