رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 13 May

شبکه قرآن و معارف سیما برای ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده که می‌توان به برنامه سحرگاهی مهمانی خدا و برنامه ضیافت، ویژه افطار اشاره کرد. به نقل از شبکه قرآن و معارف سیما، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و حلول بهار قرآن، پخش زنده محفل انس با قرآن کریم در روز […]

شبکه قرآن و معارف سیما برای ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده که می‌توان به برنامه سحرگاهی مهمانی خدا و برنامه ضیافت، ویژه افطار اشاره کرد.

به نقل از شبکه قرآن و معارف سیما، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و حلول بهار قرآن، پخش زنده محفل انس با قرآن کریم در روز اول ماه مبارک رمضان که بصورت مجازی و در محضر مقام معظم رهبری برگزار می شود، ساعت ۱۷:۴۵ روی آنتن زنده شبکه می رود.
همچنین مراسم ترتیل خوانی روزانه ساعت یک بامداد از حرم مطهر امام خمینی (ره)، بعد از اذان صبح مسجد مقدس جمکران، ساعت ۱۰:۱۵ از حرم مطهر امام رضا (ع) و در ساعت ۱۸ از حرم مطهر سیدالکریم الحسنی (ع) پخش می شود.
ویژه برنامه سحرگاهی شبکه قرآن با عنوان مهمانی خدا در سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت سه بامداد با اجرای محمد هادی صلح جو از حرم مطهر امام رضا (ع) در سحر های معنوی ماه مبارک رمضان به روی آنتن می رود و برنامه ضیافت ویژه افطارهای ماه مبارک هر روز ساعت ۱۹ با اجرای سید علیرضا قوامی به بررسی سیره معنوی و مبارزاتی علمای برجسته شیعه می پردازد.
پخش سخنرانی های معارفی از دیگر برنامه های شبکه در ایام ماه مبارک رمضان است، به این ترتیب که هر روز ساعت  ۹:۳۰ صبح سخنرانی آیت الله محمد ناصری و در ساعت ۱۶ سخنرانی مرحوم آیت الله  عزیز الله خوشوقت در برنامه ای با عنوان راهی به سوی نور پخش می شود .
نکات ناب حجت الاسلام محسن قرائتی نیز به صورت روزانه در ساعت ۱۸ و سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در ساعت ۲۱:۳۰ تقدیم علاقمندان خواهد شد.
یاد خدا هر روز ساعت ۱۲ با حضور کارشناسان با موضوع قواعد قرآنی، سلوک مهدوی و نهج البلاغه  پخش می شود. مستند عقیق نیز که برنامه ای در مورد زندگی نخبگان ، قاریان و اساتید قرآنی است، هر روز ساعت ۱۴:۱۵ از شبکه قرآن و معارف سیما تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد.

در حوزه تفسیر قرآن و ادعیه نیز شمیم رمضان، به شرح و تفسیر دعای روزهای ماه مبارک رمضان اختصاص دارد که توسط مرحوم آیت الله احمد مجتهدی تهرانی ساعت ۶:۴۰ پخش می شود. تفسیر سوره  زمر توسط علامه حسن حسن زاده آملی، هر روز ساعت ۷:۱۵، شرح دعای ابوحمزه ثمالی در برنامه نجوای عارفه توسط حجت الاسلام عبدالله فاطمی نیا هر روز ساعت ۱۶:۴۵ و برنامه صراط مستقیم که شرح دعای افتتاح است توسط آیت الله محمدباقر تحریری هر شب ساعت ۲۰:۲۵  از شبکه قرآن تقدیم نگاه مخاطبان می شود.
مناجات خوانی بخش دیگری از برنامه شبکه قرآن و معارف سیماست و هر شب ساعت ۲۴ بصورت زنده مناجات خوانی مهدی سماواتی از حسینیه مرحوم آیت الله حق شناس، ساعت ۲ بامداد با صدای محمدرضا طاهری در امام زاده صالح (ع)، مناجات خوانی مهدی سلحشور در ساعت ۱۳:۳، حاج منصور ارضی ساعت ۱۶:۲۰و ذکر مناجات توسط میثم مطیعی در ساعت ۱۷ از این شبکه پخش می شود.
برنامه مفاخر که معرفی شاخص ترین تلاوت های اساتید بزرگ قرآن کریم است هر روز ساعت ۱۵:۱۵ و تجلی، عنوان برنامه ای با موضوع شواهد قرآنی در آثار علامه حسن زاده آملی است که در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۷:۱۵ از شبکه قرآن تقدیم علاقمندان خواهد شد.
برنامه روبه راه نیز بصورت ویژه برنامه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از کربلای معلی با  قرائت دعای افتتاح و مناجات خوانی در شب های پرفیض ماه ضیافت خدا دلها را روانه آستان ملکوتی اباعبدالله الحسین (ع) خواهد کرد و سریال پرمخاطب امام علی (ع) نیز هر شب ساعت ۲۳ به روی آنتن این شبکه می رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار