رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 18 خبر


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

فعالیت‌ها و فرایندهای ساترا در راستای حمایت از مالکیت فکری مشخص شد. به نقل از روابط عمومی ساترا، حفاظت از مالکیت فکری در فضای مجازی به عنوان یک چالش بزرگ برای تولیدکنندگان و صاحبان حق توزیع و انتشار آثار در فضای مجازی مطرح بوده است، به همین دلیل ساترا با تمرکز ویژه بر این مساله و استفاده از ظرفیت […]

فعالیت‌ها و فرایندهای ساترا در راستای حمایت از مالکیت فکری مشخص شد.
به نقل از روابط عمومی ساترا، حفاظت از مالکیت فکری در فضای مجازی به عنوان یک چالش بزرگ برای تولیدکنندگان و صاحبان حق توزیع و انتشار آثار در فضای مجازی مطرح بوده است، به همین دلیل ساترا با تمرکز ویژه بر این مساله و استفاده از ظرفیت دستگاه قضا برای حل آن اقدام کرده است.
در ششمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، فعالیت‌ها و فرایندهای ساترا در راستای حمایت از مالکیت فکری ارایه شد.
رسیدگی به شکایات در حوزه نقض مالکیت فکری فورا رسیدگی می‌شود. در صورتی که شکایت از رسانه صوت و تصویر فراگیر بدون مجوز ساترا باشد طی هشت ساعت محتوا حذف می‌شود و اگر شکایت از رسانه دارای مجوز از ساترا باشد، کم‌تر از یک ساعت محتوا حذف می‌شود. در صورت کافی نبودن اسناد، ساترا بعد از بررسی مجدد اسناد موجود و تامین دلیل، با فوریت نظر خود را اعلام می‌کند.
همچنین رسانه‌ها می‌توانند برنامه‌های اختصاصی خود را به ساترا اعلام و خواهان حفاظت از حقوق مالکیت فکری شوند. ساترا نیز برای جلوگیری از نقض مالکیت فکری این آثار تمهیداتی برای حفاظت از حقوق این رسانه‌ها به عمل می‌آورد.
منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار