رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

در دو روز ابتدایی برگزاری آنلاین بازار فیلم سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بیش از هزار قرار ملاقات به ثبت رسیده است. به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بازار فیلم یکی از مهم‌ترین بخش‌های دوره‌های مختلف جشنواره جهانی فیلم فجر بوده است. این بخش امسال باتوجه به […]

در دو روز ابتدایی برگزاری آنلاین بازار فیلم سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بیش از هزار قرار ملاقات به ثبت رسیده است.

به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بازار فیلم یکی از مهم‌ترین بخش‌های دوره‌های مختلف جشنواره جهانی فیلم فجر بوده است. این بخش امسال باتوجه به شرایط کرونایی و عدم امکان برگزاری فیزیکی، همچون بازار جشنواره‌های معتبر دنیا به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.

این بازار فیلم از تاریخ پنجم خردادماه آغاز به کار کرده و با توجه به تصمیم تیم برگزاری جشنواره با استفاده از پلتفرم سیناندو و شیفت ۷۲ که پیش از این در جشنواره‌ها و بازارهایی چون کن، تورنتو، ورشو و تالین مورد استفاده قرار گرفته، برگزار می‌شود.

حدود ۲۳۰ مهمان ایرانی و بین‌المللی در بازار فیلم این دوره از جشنواره شرکت کرده‌اند و این بازار به‌صورت کلی، به دو بخش مهم اکران آنلاین فیلم و ملاقات‌های آنلاین تقسیم می‌شود.

براساس آخرین آمار ثبت‌شده در پلتفرم برگزاری این رویداد،‌ تاکنون بیش از هزار قرار ملاقات میان شرکت‌کنندگان در بازار فیلم تنظیم شده است. این ملاقات‌ها رو به افزایش است و از میان این تعداد، تنها در دو روز اول بیش از ۸۰ قرار ملاقات برگزار شده است.

سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران، در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار