رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 25 خبر


  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 27 July

در پی انتقاد صریح محمدحسین مهدویان از اعمال سانسور بر سریال «زخم کاری»، معاون سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تاکید کرد: «هم حامی پلتفرم داخلی هستیم و هم دیده‌بان چارچوب‌های فرهنگی کشو.» پعلی سعد، معاون ساترا درباره اعمال. ممیزی بر سریال نمایش خانگی «زخم کاری» که از سوی کارگردان با انتقاد مواجه […]

در پی انتقاد صریح محمدحسین مهدویان از اعمال سانسور بر سریال «زخم کاری»، معاون سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تاکید کرد: «هم حامی پلتفرم داخلی هستیم و هم دیده‌بان چارچوب‌های فرهنگی کشو.»

پعلی سعد، معاون ساترا درباره اعمال. ممیزی بر سریال نمایش خانگی «زخم کاری» که از سوی کارگردان با انتقاد مواجه شده است، نوشت:

«هم پلتفرم داخلی را حمایت می‌کنیم و هم دیده‌بان چارچوب‌های فرهنگی کشور هستیم. با شروع پخش سریال «زخم کاری»، شاهد انتقادهایی از دو سوی طیف بودیم. بخشی از دغدغه‌مندان فرهنگی معتقد به توقیف سریال بودند که برای رسیدن به آن فعالیت‌های رسانه‌ای و رایزنی‌هایی هم انجام دادند.

بخش دیگری نیز معتقد بودند سریال تولیدشده می‌بایست بدون هیچ‌گونه بازبینی پخش شود. حفظ تعادل میان این دو طیف اقدامی سخت و پیچیده است. در ماجرای «زخم کاری»، اقدام وزارت ارشاد در شکایت به دادسرای فرهنگ و رسانه برای توقیف سریال مذکور، مسأله را پیچیده‌تر از قبل کرد. با وجود همه سنگ‌اندازی‌های انجام‌شده بر تصمیم خود مبنی بر پخش سریال اصرار کردیم.
اصل عملکردی ساترا حمایت از تصمیماتی است که حاصل فرایندهای حرفه‌ای و کارشناسی است.

همان‌طور که در موضوع شکایت وزارت‌ارشاد از انتشار سریال «زخم کاری» برغم صدور پروانه ساخت، مدیران ساترا هزینه دادگاهی‌شدن را با هدف حمایت از پلتفرم‌های داخلی می‌پردازند، انجام برخی از اصلاحات که در فرایند کارگزاری محتوایی وبازبینی آن تایید شده، بخشی از رویکرد حرفه‌ای و فرهنگی ساتراست.»

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار