رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۶ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Friday 24 September

کارتون خاطره‌انگیز «آرتور» به زودی با پخش ۲۵مین و آخرین فصل برای همیشه به پایان می‌رسد. آرتور یک مجموعه کارتونی آموزنده برای کودکان بین ۴ تا ۸ سال است که اولین قسمت آن در سال ۱۹۹۶ در آمریکا به نمایش درآمد و سال‌ها پیش از تلویزیون ایران نیز پخش شد. این کارتون خاطره‌انگیز که براساس […]

کارتون خاطره‌انگیز «آرتور» به زودی با پخش ۲۵مین و آخرین فصل برای همیشه به پایان می‌رسد.

آرتور یک مجموعه کارتونی آموزنده برای کودکان بین ۴ تا ۸ سال است که اولین قسمت آن در سال ۱۹۹۶ در آمریکا به نمایش درآمد و سال‌ها پیش از تلویزیون ایران نیز پخش شد. این کارتون خاطره‌انگیز که براساس مجموعه داستانی ماجراهای آرتور نوشته مارک براون ساخته شده، ماجراهای آرتور رید ۸ ساله و تعاملات روزانه او با خانواده و دوستانش را روایت می‌کند و از این طریق علاوه بر آموختن درس هایی درباره تفاوت‌های افراد از لحاظ شخصیت و علایق، اطلاعات سودمندی درباره موضوعات مختلف از آسم و سرطان گرفته تا اختلال در خواندن (دیسلکسی) را به کودکان آموزش می‌دهد.

حالا به گزارش بی‌بی‌سی انگلیسی، این کارتون که لقب قدیمی‌ترین برنامه پویانمایی تلویزیون آمریکا برای کودکان را یدک می‌کشد، پس از ۲۵ سال به پایان راه رسیده است و فصل آخر آن سال آینده میلادی پخش می‌شود.

کارُل گرینوالد تهیه‌کننده اجرایی آرتور ضمن تایید این خبر گفت: آرتور قدیمی‌ترین مجموعه انیمیشنی کودکان در تاریخ است و به آموزش مهربانی، همدلی و نگاهی همه‌جانبه به مسائل به نسل‌های مختلف بینندگان شناخته می‌شود.

آرتور یکی از کارتون‌های پرطرفدار در جهان است و ۶ جایزه امی در کارنامه خود دارد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار