رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 21 October

پس از کشورهای اکوادور و لهستان، سه کشور سوییس، مراکش و کامبوج نیز نماینده های خود را به اسکار معرفی کردند. به نقل از اسکرین دیلی، روز گذشته ۷ سپتامبر سه کشور سوییس، مراکش و کامبوج نماینده های خود را به اسکار دوره نود و چهارم معرفی کردند و به این ترتیب شمار کشورهایی که […]

پس از کشورهای اکوادور و لهستان، سه کشور سوییس، مراکش و کامبوج نیز نماینده های خود را به اسکار معرفی کردند.

به نقل از اسکرین دیلی، روز گذشته ۷ سپتامبر سه کشور سوییس، مراکش و کامبوج نماینده های خود را به اسکار دوره نود و چهارم معرفی کردند و به این ترتیب شمار کشورهایی که نماینده های شان را به اسکار فرستاده اند به عدد ۵ رسید.

پیش از این کشورهای لهستان و اکوادور نماینده های خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده بودند.

کشور سوییس امسال با فیلم «اولگا» نخستین ساخته بلند الی گراپ به اسکار می آید. این فیلم داستان یک دختر ژیمناست جوان است که تلاش می کند تا در تیم ملی ژیمناستیک کشورش پذیرفته شود.

مراکش نیز قرار است با فیلم «تپش‌های کازابلانکا» ساخته نبیل عیوش که در جشنواره کن امسال نیز در بخش مسابقه قرار داشت، به اسکار بیاید. این فیلم داستان یک خواننده رپ سابق است که از سوی یک مرکز فرهنگی طبقه کارگر در کازابلانکا استخدام می شود.

کامبوج دیگر کشوری بود که روز گذشته فیلم انتخابی خود برای اسکار دوره نود و چهارم را معرفی کرد. این کشور فیلم «ساختمان سفید» را که داستان سه رفیق در شهر پنوم پن کامبوج است که در ساختمانی با نام ساختمان سفید زندگی می کنند و رویاهای زیادی در سر دارند، به اسکار فرستاد.

«ساختمان سفید» را کاویچ نیانگ کارگردانی کرده است.

نود و چهارمین دوره اسکار روز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ برگزار می شود.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار