رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 34 خبر


  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۴ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 22 September

صربستان هفتمین کشوری شد که نماینده خود را برای اسکار معرفی کرد. به نقل از تلگراف، کشور صربستان فیلم «پناهگاه» به کارگردانی ایوان ایکیچ را به عنوان نماینده خود برای شرکت در بخش بین الملل اسکار دوره نود و چهارم انتخاب کرد. قصه فیلم «پناهگاه» درباره سه جوان معلول ذهنی است که درگیر ماجرای عشقی می شوند. […]

صربستان هفتمین کشوری شد که نماینده خود را برای اسکار معرفی کرد.

به نقل از تلگراف، کشور صربستان فیلم «پناهگاه» به کارگردانی ایوان ایکیچ را به عنوان نماینده خود برای شرکت در بخش بین الملل اسکار دوره نود و چهارم انتخاب کرد.

قصه فیلم «پناهگاه» درباره سه جوان معلول ذهنی است که درگیر ماجرای عشقی می شوند. آنها که محکوم هستند تا آخر عمر، خود را از جامعه مخفی کنند همواره غرق در حسرت استقلال و ارتباط انسانی هستند.

«پناهگاه» محصول سال ۲۰۲۰ در طول یک سال گذشته در جشنواره های مختلفی حضور یافته و توانسته جوایز متعددی از جمله جایزه برچسب بهترین فیلم سینمای اروپا در جشنواره ونیز سال گذشته و همینطور جایزه فیلم جشنواره زاگرب را دریافت کند.

پیش از این فیلم های «کندو» ساخته بلرتا باشولی از کشور کوزوو، «اولگا» ساخته الی گراپ از سوییس، «تپش‌های کازابلانکا» ساخته نبیل عیوش از مراکش، «ساختمان سفید» ساخته کاویچ نیانگ از کامبوج، «ردی به جا نگذار» ساخته یان پ. ماتوشینسکی از لهستان و «زیردریایی» ساخته آلفردو لئون لئون از اکوادور به آکادمی فرستاده شده اند.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار