رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 22 خبر


  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۸ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 25 October

انیمیشن «برگشت‌ ناپذیر» به کارگردانی شیدا کاشی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع تاثیر نوستالژی بر زندگی آدم‌ها آماده نمایش شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شیدا کاشی درباره جدیدترین اثر خود توضیح داد: «برگشت‌ ناپذیر» با تکنیک دو […]

انیمیشن «برگشت‌ ناپذیر» به کارگردانی شیدا کاشی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع تاثیر نوستالژی بر زندگی آدم‌ها آماده نمایش شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شیدا کاشی درباره جدیدترین اثر خود توضیح داد: «برگشت‌ ناپذیر» با تکنیک دو بعدی و در مدت زمان ۸ دقیقه تولید شده است. برای تولید این انیمیشن دو سال و نیم زمان گذاشتیم و در حال حاضر آماده نمایش شده است.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «کشوری، توسط کشور دیگری اشغال شده و تنها یک بازمانده در آن باقی مانده است. بازمانده، در بیگانگی و غربت، سال ها در تلاش بوده تا معنا های از دست رفته ی زندگی اش را دوباره بازیابد…»

کاشی درباره دلیل انتخاب این سوژه توضیح داد: نوستالژی و تاثیر عمیق آن بر زندگی آدم ها، اولین چیزی ست که «برگشت ناپذیر» را به وجود آورد. این موضوع که آدم‌ها، پس از آن‌که وطن‌شان نابود می‌شود و معناهای ریشه‌دار زندگی‌شان خدشه‌دار می‌شود، قدم در چه مسیری می‌گذارند؟ بخشی از دغدغه من بود و ایده ساخت این انیمیشن شد.

عوامل تولید «برگشت ناپذیر» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: شیدا کاشی، آهنگساز: حمید پاکدل، نوازنده: پویان زادمجید، صداگذاری: حمید پاکدل، پوریا رحیمیان، خواننده: اما، طراح بک‌گراند: مرضیه عرفان منش، طراح کاراکتر: ابوالفضل برومندی، انیمیت: رشید عابدینی، امین نرمیسا، حامد شاملو، علی جاوید، فرگل قدیمی، شهریار بیرانوند، نریتور: مهدی بیاتی، طراح استوری برد: شهریار بیرانوند، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار