رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October

بیست‌ودومین قسمت فصل هشتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰، با بررسی جایزه‌های نوبل امسال روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود. به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در ویژه‌برنامه‌ «چرخ»، محمدرضا مقدسیان مجری با محمود حاج‌زمان روزنامه‌نگار علم، سیدداریوش طاهرزاده دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران و محمدحسین عباس‌پور زیست‌شناس سلولی و […]

بیست‌ودومین قسمت فصل هشتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰، با بررسی جایزه‌های نوبل امسال روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در ویژه‌برنامه‌ «چرخ»، محمدرضا مقدسیان مجری با محمود حاج‌زمان روزنامه‌نگار علم، سیدداریوش طاهرزاده دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران و محمدحسین عباس‌پور زیست‌شناس سلولی و مولکولی درباره‌ برندگان جایزه‌ نوبل ۲۰۲۱ گفت‌وگو خواهد کرد.

در روزهای گذشته جایزه‌ نوبل فیزیک ۲۰۲۱ به «سوکورو مانابه» از آمریکا و «کلاس هاسلمن» از آلمان به پاس تلاش‌هایشان در زمینه‌ مدل‌سازی فیزیکی آب‌وهوای زمین و پیش‌بینی قابل اطمینان گرمایش جهانی تعلق گرفت و نیمی دیگر از این جایزه به «جورجیا پاریسی» برای کشف اثر متقابل نابهنجاری و نوسانات در سیستم‌های فیزیکی در مقیاس اتمی تا سیاره‌ای اهدا شد. جایزه‌ نوبل پزشکی ۲۰۲۱ هم به «دیوید جولیوس» و «آردم پاتاپوتیان» برای پژوهش درباره‌ کشف دسته‌ جدیدی از گیرنده‌های دما و لامسه با استفاده از سلول‌های حساس اهدا شد.

در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گفت‌وگوی حافظ آهی با علیرضا معینی رییس دانشکده‌ مهندسی پیشرفت دانشگاه علم و صنعت روی آنتن خواهد رفت.

فصل هشتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار