رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Friday 21 January

فیلم ترسناک «بره» با بازی نائومی راپاس برنده جشنواره فیلم فانتزی سیتخس اسپانیا شد. فیلم سینمایی ترسناک «بره» ساخته کشور ایسلند و با بازی نائومی راپاس موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم فانتزی سیتخس در اسپانیا شد. این فیلم به کارگردانی والدیمار یوهانسون ایسلندی برای اولین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش […]

فیلم ترسناک «بره» با بازی نائومی راپاس برنده جشنواره فیلم فانتزی سیتخس اسپانیا شد.

فیلم سینمایی ترسناک «بره» ساخته کشور ایسلند و با بازی نائومی راپاس موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم فانتزی سیتخس در اسپانیا شد.

این فیلم به کارگردانی والدیمار یوهانسون ایسلندی برای اولین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و داستان‌های مردمی اروپای شمالی را با برخی از داستان‌های وحشتناک پرورش‌دهندگان گوسفند در ایسلند ترکیب می‌کند.

علاوه بر جایزه بهترین فیلم، نائومی راپاس نیز به خاطر بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را به همراه سوزان جنسن، بازیگر فیلم «لوزیفر» به صورت مشترک به دست آورد.

جاستین کورزل، کارگردان استرالیایی، جایزه بهترین کارگردانی سیتخس را برای «نیترام» دریافت کرد. این فیلم یک فیلم هیجانی است که به رویداد‌های کشتار پورت آرتور در سال ۱۹۹۶ در تاسمانی نگاه می‌کند. جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد به ستاره «نیترام»، کیلب لندری جونز و فرانز راگوفسکی، بازیگر فیلم «لوزیفر» تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیئت داوران نیز به فیلم علمی تخیلی فرنسوی «بعد از آبی» به کارگردانی برتراند ماندیکو رسید. عنوان «بی‌گناهان» اسکیل فوگت، یکی دیگر از رقابت‌کنندگان در جشنواره کن، از سوی هیئت داوران سیتخس مورد توجه ویژه قرار گرفت.

کمیل گریفین برای فیلم «شب ساکت»، فیلمی ترسناک با بازی لیلی-رز دپ (فرزند جانی دپ) و کِیرا نایتلی، برنده بهترین فیلمنامه شد.

«خدای دیوانه»، استاپ‌موشن ساخته فیل تیپت جایزه بهترین جلوه‌های ویژه را برد و چنگ سیو کئونگ برای فیلم «برزخ» جایزه بهترین فیلمبرداری را به خود اختصاص داد. دنیله لوپی هم جایزه بهترین موسیقی را برای فیلم «مونا لیسا و ماه خونین» ساخته آنا لیلی امیرپور از آن خود کرد.

در بخش نگاه نوی جشنواره فیلم سیتخس، جایزه بهترین فیلم به «خاطرات دلبستگی» از والنتین خاویر دیمنت آرژانتینی رسید و فیلمساز برزیلی، آنیتا روچا دسیلوریا برای فیلم «مدوسا» جایزه بهترین کارگردان را گرفت.

جایزه بهترین فیلم مستند به مانیلو گوماراسکا و ماسیمیلیانو زانین به خاطر فیلم «Joe D’Amato in Inferno Ross» رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار