رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۳ جماد أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 8 December

سخنگوی شورای نگهبان در یک گفت‌وگوی رادیویی ابهامات طرح ساماندهی خودرو که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است را تشریح کرد. به نقل از روابط عمومی رادیو پیام، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو در گفت‌وگو با رادیو پیام اظهار داشت: دو ابهام درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو، برای […]

سخنگوی شورای نگهبان در یک گفت‌وگوی رادیویی ابهامات طرح ساماندهی خودرو که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است را تشریح کرد.

به نقل از روابط عمومی رادیو پیام، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو در گفت‌وگو با رادیو پیام اظهار داشت: دو ابهام درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو، برای شورای نگهبان وجود داشت. عبارت «واردات بدون انتقال ارز» در این طرح ، یکی از این ابهامات است که مشخص نبود منشا داخلی یا خارجی آن مد نظر است. به طور قطع در این طرح معلوم نیست که انتقال ارز از محل سرمایه ایرانیان خارج از کشور است یا از محل منابع ارزی بلوکه شده؟

وی افزود: این موضوع باید شفاف و روشن شود تا شورای نگهبان امکان بررسی مجدد طرح را داشته باشد. همچنین در قسمتی از مصوبه هم آمده است که تصویب سایر مقررات مرتبط با این موضوع به وزارت صنعت،معدن و تجارت واگذار شده است.عبارت (سایر مقررات) ابهامات زیادی را ایجاد می کند.

طحان نظیف تاکید کرد: همزمان با بررسی های شورای نگهبان، نامه‌ای را از هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام واقع در مجمع تشخیص مصلحت نظام دریافت کردیم که طی آن به موارد متعدد مغایرت این طرح با سیاست های کلی نظام اشاره شده بود.

از جمله موارد ذکر شده در این نامه می توان به مغایرت طرح با سیاست های حمایت از کار و تولید ایرانی، سیاست های حمایت از سرمایه ایرانی و نظام اداری و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان خاطر نشان کرد: بنده طی دو هفته گذشته در کمیسیون صنایع و معادن حضور پیدا کردم و در جلسه ای ابهامات شورای نگهبان به طور کامل تشریح شد و ابلاغ شد که اگر این دو ابهام برطرف شود، نسبت به مصوبه اشکال دیگری وارد نیست اما بدیهی است که باید از همکاران مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در جلسات کمیسیون دعوت شود تا ابهامات و ایرادات مطروحه توسط این نهاد هم بررسی و برطرف شود.

منبع: آنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار