رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Friday 21 January

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته‌ نوید نیکخواه ‌آزاد در پنجاه و سومین حضور جهانی در بیست و هفتمین دوره جشنواره بین المللی «کامینوس» پرتغال رقابت می‌کند. فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته نوید نیکخواه آزاد در سه حضور جهانی جدید در بخش مسابقه جشنواره فیلم «کامینوس» در پرتغال، جشنواره فیلم «اوهای» و جشنواره «روت ۶۶» در آمریکا برای کسب جوایز اصلی رقابت می‌کند. […]

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته‌ نوید نیکخواه ‌آزاد در پنجاه و سومین حضور جهانی در بیست و هفتمین دوره جشنواره بین المللی «کامینوس» پرتغال رقابت می‌کند.

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته نوید نیکخواه آزاد در سه حضور جهانی جدید در بخش مسابقه جشنواره فیلم «کامینوس» در پرتغال، جشنواره فیلم «اوهای» و جشنواره «روت ۶۶» در آمریکا برای کسب جوایز اصلی رقابت می‌کند.

 بیست و هفتمین جشنواره فیلم کامینوس (Caminhos Film Festival) امروز پانزدهم آبان (۵ نوامبر میلادی) رسما آغاز به کار می کند و تا ۲۹ آبان (۲۹ نوامبر میلادی) ادامه خواهد یافت. «زنگ تفریح» با نام پرتغالی «O Intervalo» به عنوان نماینده ایران در بخش مسابقه مقالات (Ensaio Seleção) این رویداد حاضر است.

 بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم اوهای (Ojai Film Festival) چهاردهم آبان (۴ نوامبر میلادی) آغاز به کار کرد و ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) به کار خود پایان خواهد داد. «زنگ تفریح»، ۱۶ آبان برابر با هفتم نوامبر، در دو بخش رقابتی مسابقه آثار کوتاه داستانی و «گوناگونی» این رویداد به نمایش درمی‌آید.

 فیلمِ نیکخواه آزاد، همچنین، در بخش مسابقه آثار کوتاه خارجی بیستمین دوره جشنواره «روت ۶۶» (Route ۶۶ Film Festival) در آمریکا به رقابت خواهد پرداخت. این جشنواره از ۲۴-۱۴ آبان (۱۵-۵ نوامبر) به صورت برخط برگزار می‌شود.

 فیلم کوتاه «زنگ تفریح» با نام بین‌المللی «The Recess» پنجاه و سه حضور جهانی را پشت سر گذاشته و هفت جایزه جهانی کسب کرده است. 

این فیلم برگرفته از یک ماجرای واقعی است و قصه‌ یک دختر دبیرستانی را روایت می‌کند که می‌خواهد در طول زنگ تفریح و با کمکِ سه دوست خود مخفیانه از مدرسه خارج شود و برای تماشای مسابقه‌ فوتبال در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به ورزشگاه آزادی برود.

 «زنگ تفریح» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید نیکخواه آزاد ساخته شده و محصول شرکت پخش بین‌المللی «شمید فیلم» است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار