رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۳ جماد أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 8 December

ترانه علیدوستی در نقش ورزشکار شناگری بازی کرده که رکوردزنی‌اش با حواشی مواجه شد. امروز دوشنبه ۱۷ آبان ماه اولین تیزر فیلم سینمایی «اورکا» به کارگردانی سحر مصیبی رونمایی شد. در ابتدای این تیزر اشاره شده که فیلم سینمایی «اورکا» بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. از این اشاره و توضیحاتی که در تیزر آمده، می‌توان […]

ترانه علیدوستی در نقش ورزشکار شناگری بازی کرده که رکوردزنی‌اش با حواشی مواجه شد.

امروز دوشنبه ۱۷ آبان ماه اولین تیزر فیلم سینمایی «اورکا» به کارگردانی سحر مصیبی رونمایی شد.

در ابتدای این تیزر اشاره شده که فیلم سینمایی «اورکا» بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. از این اشاره و توضیحاتی که در تیزر آمده، می‌توان گفت که این فیلم به ماجرای رکوردزنی الهام‌السادات اصغری بانوی شناگر ایرانی می‌پردازد که در اوایل دهه ۹۰ اتفاق افتاد.

در آن زمان خودداری وزارت ورزش و جوانان از ثبت رکورد این بانوی شناگر و اقدامات اعتراضی اصغری، حواشی زیادی به راه انداخت.

طهورا ابوالقاسمی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی «اورکا»، بعدها فیلم مستندی به نام «شناگر» درباره الهام اصغری ساخت. در تصاویری که از رکوردزنی سوم او در سال ۹۸ منتشر شده، ابوالقاسمی همراه با مهتاب کرامتی تهیه‌کننده مستند «شناگر» و دیگر تهیه‌کننده فیلم «اورکا» دیده می‌شوند که به اصغری تبریک می‌گویند.

در تیزر این فیلم، بخشی از یک گزارش منتشرشده در یک روزنامه ورزشی که ماجرای رکوردزنی را زیر سوال برده، با همان تیتر دیده می‌شود. بر اساس تیزر، به نظر می‌رسد نام مرضیه اکبرآبادی معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان در این فیلم، به «نظرآبادی» تغییر کرده، اما کاراکتر الهام اصغری با همان نام و نام خانوادگی اصلی خودش در فیلم حضور دارد.

در فیلم سینمایی «اورکا» ترانه علیدوستی در نقش الهام اصغری جلوی دوربین رفته و مسعود کرامتی نقش پدر این کاراکتر را بازی می‌کند. مهتاب کرامتی، مهتاب نصیرپور، محمد رشنو، حسن زارعی، سپیده علایی، آرمیک قریبیان، فاطمه نیشابوری، حمیده حمیدی، کاظم ابراهیم‌زاده، شکوفه موسوی و مبین رستگار دیگر بازیگران این فیلم‌اند.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار