به نقل از اداره کل روابط‌عمومی سازمان سینمایی؛ متن این حکم به این شرح است:

«برادر گرامی جناب آقای حبیب ایل‌بیگی

با عنایت به تجارب، تخصص و تعهد به‌موجب این حکم به‌عنوان «معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی» منصوب می‌شوید.

اهمیت، پیچیدگی و لزوم تعامل و تدبیر در این معاونت و زیر مجموعه‌های حساس آن با عنایت به پیوستگی و ارتباط تنگاتنگ با صنوف سینمایی و انتظارات خاص اقشار مختلف مردم، نخبگان و فرهیختگان جامعه از سینما نیازمند تدبیر، تعامل، برنامه‌ریزی و آینده‌نگری در امور حساس و مرتبط این معاونت است. اهم وظایف و انتظارات از حضرتعالی به شرح ذیل است:

– مدیریت مؤثر در تشکیل و نظارت بر حسن جریان امور در شوراهای پروانه ساخت و نمایش بر اساس مقررات و آیین‌نامه‌های مربوطه

– نظارت و مدیریت راهبردی در ادارات کل تابعه به‌عنوان درگاه‌های اصلی مراجعه و تعامل اهالی و فعالان سینمایی با سازمان سینمایی

– تصحیح و تدوین آیین‌نامه‌های تولید و عرضه آثار با عنایت به نیازهای روز، ضرورت‌ها، تکثر و تحولات حوزه تولید و عرضه فیلم‌ها باتوجه‌به تنوع گونه و ساختارها

– مدیریت و نظارت بر نحوه تأسیس، فعالیت و عملکرد مؤسسات فیلمسازی و دفاتر عرضه و پخش

– تعامل و همفکری با مدیران مؤسسات تابعه سازمان در خصوص تولید محتوا و برگزاری جشنواره‌های ملی و تخصصی

بدیهی است انتظارات واقعی مردم، نخبگان و گروه‌های مرجع در بهره‌گیری از هنر – صنعت سینما و تأکیدات و منویات مقام معظم رهبری و انتظارات ایشان از این هنر متعالی و رهنمودهای ارزشمندشان در بیانیه گام دوم و تحولات ساختاری عرصه فرهنگ جهت نیل به سینمای مطلوب و انقلابی می‌بایست وجهه همت شما در این مسند خطیر و همچنین، همه همکاران در دوره جدید باشد. توفیق روز افزونتان را از خداوند سبحان خواهانم.

محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی»

شایان‌ذکر است حبیب ایل‌بیگی متولد ۱۳۴۵ دانش‌آموخته کارشناسی علوم سیاسی و کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل است. قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی خرداد ۱۳۹۶ تا آبان ۱۴۰۰، معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد سینمایی فارابی اسفند ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰، مدیر سه دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بهمن ۱۳۹۳ تا خرداد ۱۳۹۶، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران آذر ۱۳۹۲ تا بهمن ۱۳۹۳، دبیر سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۳، مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل حوزه هنری آذر ۱۳۸۹ تا آذر ۱۳۹۲ از جمله مسئولیت‌های وی بوده است.

منبع: سوره سینما