رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
  • السبت ۲۱ ربيع ثاني ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 27 November

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین المللی «یونیورسال» آمریکا به فیلم ایرانی «خوناب» ساخته مجتبی قاسمی رسید. جایزه بهترین کارگردانی یازدهمین دوره جشنواره بین المللی «یونیورسال» آمریکا ۲۰۲۱ به فیلم ایرانی «خوناب» ساخته مجتبی قاسمی رسید. این جشنواره هر سال در کانزاس سیتی میسوری آمریکا برگزار و بهترین‌های خود را در ۱۴ رشته از جمله بهترین کارگردانی، بهترین […]

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین المللی «یونیورسال» آمریکا به فیلم ایرانی «خوناب» ساخته مجتبی قاسمی رسید.

جایزه بهترین کارگردانی یازدهمین دوره جشنواره بین المللی «یونیورسال» آمریکا ۲۰۲۱ به فیلم ایرانی «خوناب» ساخته مجتبی قاسمی رسید.

این جشنواره هر سال در کانزاس سیتی میسوری آمریکا برگزار و بهترین‌های خود را در ۱۴ رشته از جمله بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین اکشن، بهترین درام، بهترین مستند، بهترین فیلم کوتاه و … معرفی می‌کند.

«خوناب» به عنوان تنها نماینده سینمای ایران از میان بیش از ۲۸۳۰ فیلم از سراسر دنیا، به مرحله نهایی پنج فیلم برتر این جشنواره راه پیدا کرد و موفق شد پس از رقابت با فیلم‌هایی از کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا، رتبه اول بهترین کارگردانی این جشنواره را به دست بیاورد.

مجتبی قاسمی پیش از این با فیلم «خوناب» موفق به کسب جایزه اول بهترین کارگردانی جشنواره معتبر فیلم مستقل رم ایتالیا ۲۰۲۰ شده بود. همچنین جایزه اول بهترین صدابرداری و صداگذاری جشنواره فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۹ نیز نصیب «خوناب» شده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «فاصله عروج تا هبوط به باریکی یک انتخاب است، انتخابی میان خیر و شر.»

مجتبی قاسمی به تازگی بازنویسی نهایی فیلمنامه بلند سینمایی خود با نام «پوستیژ» را به اتمام رسانده و قصد دارد آن را جلوی دوربین ببرد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار