رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۰ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Monday 24 January

«انجمن ملی منتقدان فیلم» روز شنبه ۸ ژانویه برگزیدگان دوره امسال خود را اعلام کرد. به نقل از ورایتی، فیلم ژاپنی «ماشین من را بران» به کارگردانی ریوسوکی هاماگوچی برنده جایزه بهترین فیلم «انجمن ملی منتقدان فیلم» شد. این فیلم به این ترتیب همچنان موفقیت هایش در نزد حلقه های منتقدان آمریکا را ادامه می‌دهد. «انجمن ملی منتقدان فیلم» […]

«انجمن ملی منتقدان فیلم» روز شنبه ۸ ژانویه برگزیدگان دوره امسال خود را اعلام کرد.

به نقل از ورایتی، فیلم ژاپنی «ماشین من را بران» به کارگردانی ریوسوکی هاماگوچی برنده جایزه بهترین فیلم «انجمن ملی منتقدان فیلم» شد. این فیلم به این ترتیب همچنان موفقیت هایش در نزد حلقه های منتقدان آمریکا را ادامه می‌دهد.

«انجمن ملی منتقدان فیلم» روز شنبه ۸ ژانویه در حالی برگزیدگان خود را اعلام کرد که بهترین فیلم سال به درام ریوسوکی هاماگوچی که پیش از این جوایز لس آنجلس و نیویورک را دریافت کرده بود، رسید.

فیلم هاماگوچی در کنار جایزه بهترین فیلم، جوایز بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد (هیده‌توشی نیشی‌جیما) این دوره رویداد «انجمن ملی منتقدان فیلم» را نیز دریافت کرد.

فیلم های «داستان وست ساید»، «قدرت سگ» و «مامان کوچولو» نیز در اغلب شاخه ها در جایگاه دوم قرار گرفتند.

سال گذشته جایزه بهترین فیلم این انجمن به «سرزمین آواره ها» ساخته کلویی ژائو رسید که در نهایت توانست برنده اسکار بهترین فیلم سال نیز شود.

جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن این دوره انجمن به پنه لوپه کروز برای بازی در فیلم «مادران مشابه» تعلق گرفت.

در این دوره جایزه میراث سینما نیز به مایا کاده برای آرشیو مربوط به فیلم های سینمای سیاهپوست ها، برتران تاورنیه و پیتر باگدانوویچ فیلمساز تازه درگذشته آمریکایی اهدا شد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار