رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۶ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 20 January

داوری نهایی نخستین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم انجام شد و ۱۰ نامزد برای دریافت جایزه نهایی مشخص شدند. به نقل از سیمافیلم، داوری نهایی نخستین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم انجام شد و نامزدهای دریافت جایزه نهایی مشخص شدند. سیدناصر هاشم‌زاده، علیرضا اسحاقی، جواد اردکانی، حسین تراب نژاد و حامد بامروت نژاد اعضا هیات داوران […]

داوری نهایی نخستین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم انجام شد و ۱۰ نامزد برای دریافت جایزه نهایی مشخص شدند.

به نقل از سیمافیلم، داوری نهایی نخستین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم انجام شد و نامزدهای دریافت جایزه نهایی مشخص شدند. سیدناصر هاشم‌زاده، علیرضا اسحاقی، جواد اردکانی، حسین تراب نژاد و حامد بامروت نژاد اعضا هیات داوران مرحله نهایی این رویداد با بررسی ۳۵ طرح راه یافته به این مرحله، ۱۰ اثر نامزد دریافت جایزه و حمایت از نگارش در مرکز سیمافیلم را اعلام کردند.

اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

«سارا و ساداکو» محمدرضا پستک – تبریز
«شکیبا» مجید میرزایی – تهران
«عشق آباد» نوید کریمی – مشهد
«تروما» آمین صحرایی – تهران
«توتا» محمد صبوحی – زاهدان
«بامداد» محمدحسین زارعی – تهران
«شبهای روشن مهتابی» مهراب اکبری – قم
«ارث پدری» عاطفه جعفری – تهران
«نارسایی شدید» حسین حسین زاده – جهرم
«درخت آرزوها» غلامرضا آقایاری – تهران

۳ اثر برگزیده برای دریافت جایزه و حمایت نگارش توسط مرکز سیمافیلم، طی مراسمی معرفی خواهند شد.

اولین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم با موضوع «رویای ایرانی» و در محورهای «رویای ایرانی و انقلاب اسلامی»، «رویای ایرانی و خانواده»، «رویای ایرانی و کودک و نوجوان»، «رویای ایرانی و پیشرفت اقتصادی»، «رویای ایرانی و عدالت اجتماعی»، «رویای ایرانی و پیشرفت علمی»، «رویای ایرانی و قهرمانان آینده» توسط اداره‌کل فیلمنامه‌نویسی سیمافیلم با همکاری مجتمع آموزشی پژوهشی شهید آوینی و مرکز نوآوری رسانا برگزار می‌شود.

در این رویداد که فعالیت خود را از اردیبهشت ۱۴۰۰ با محوریت خلق ایده تا نگارش فیلمنامه آغاز کرد از میان آثار ارسالی به پایگاه اینترنتی sahebqalam.ir، ۳۵ ایده از ۲۳ استان به مرحله نهایی راه یافتند. صاحب قلمان برگزیده در این مرحله پس از گذراندن کارگاهی یک روزه در شهریور سال جاری، پس از پرورش ایده‌های خود، طرح و سیناپس را برای داوری نهایی ارسال کردند.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار