رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • الأحد ۱۶ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Sunday 14 August

موارد نقض حقوق بین الملل توسط غرب در ویژه برنامه «مدال» رادیو ایران بیان می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از شبکه رادیویی ایران، سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷ به نام روز «افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده است. جنایت هولناک نظامیان آمریکایی در این روز […]

موارد نقض حقوق بین الملل توسط غرب در ویژه برنامه «مدال» رادیو ایران بیان می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از شبکه رادیویی ایران، سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷ به نام روز «افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده است. جنایت هولناک نظامیان آمریکایی در این روز در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس با ناو متجاوز آمریکایی را باید یکی از دردناک‌ترین فجایع انسانی دوران معاصر دانست، چرا که عاملان آن به رغم اعتراف معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا در حمله عامدانه به هواپیمای مسافربری، نه تنها توبیخ نشدند، بلکه توسط رئیس‌جمهور وقت آمریکا مدال شجاعت! گرفتند..
از همین رو رادیو ایران ۱۲ تیر همزمان روز افشای حقوق بشر آمریکایی ویژه برنامه «مدال» را تقدیم میکند.
در این ویژه برنامه علاوه بر کارشناسی دکتر ساعی استاد حقوق بین الملل، صداهای قدیمی خلبانان ایرباس، بازماندگان حادثه و مسئولین وقت ایران و آمریکا شنیده می شود.
«مدال» به تهیه کنندگی مریم هدیه لو ،نویسندگی احمد یوسفی مقدم و گویندگی اعظم لک یکشنبه ۱۲ تیرماه بعد از خبر ساعت ۱۷:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار