رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
  • الإثنين ۱۰ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Monday 8 August

انیمیشن «مینیون ها: ظهور گرو» در اولین آخرهفته اکرانش در آمریکا صدرنشین گیشه شد. به نقل از ورایتی، انیمیشن «مینیون ها: ظهور گرو» در این آخر هفته از ۶۱ بازار بین المللی که در اختیار داشت ۹۳٫۷ میلیون دلار فروش کرد و یکی از بهترین افتتاحیه ها را در دوران همه گیری کرونا برای یک […]

انیمیشن «مینیون ها: ظهور گرو» در اولین آخرهفته اکرانش در آمریکا صدرنشین گیشه شد.

به نقل از ورایتی، انیمیشن «مینیون ها: ظهور گرو» در این آخر هفته از ۶۱ بازار بین المللی که در اختیار داشت ۹۳٫۷ میلیون دلار فروش کرد و یکی از بهترین افتتاحیه ها را در دوران همه گیری کرونا برای یک فیلم انیمیشن رقم زد.

مجموعه فروش این انیمیشن که پنجمین قسمت از فرنشایز محبوب یونیورسال با نام «من نفرت انگیز» است، با احتساب فروش ۱۰۸ میلیون دلاری اش در آمریکا، از ۲۰۰ میلیون دلار در گیشه فراتر رفت.

«مینیون ها: ظهور گرو» در آمریکای شمالی در اولین آخر هفته اکران خود ۱۰۸ میلیون دلار فروش کرد و به نظر می رسد تا روز دوشنبه ۴ جولای این رقم به ۱۲۷٫۹ میلیون دلار برسد.

«مینیون ها» در بریتانیا، مکزیک، آلمان، اسپانیا، برزیل، اندونزی و آرژانتین نیز به ترتیب ۱۲٫۹، ۱۲٫۴، ۴٫۸، ۳٫۶، ۳٫۲،۳٫۴ و ۳٫۳ میلیون دلار فروش کرد.

«مینیون ها: ظهور گرو» که دنباله‌ای بر فیلم پیش‌درآمد اسپین‌آف مینیون‌ها (۲۰۱۵) و پنجمین قسمت در فرنشایز «من نفرت‌انگیز» است، از حضور بازیگران نامداری چون آلن آرکین، جولی اندروز، ژان-کلود ون دام، استیو کرل و دنی ترخو به عنوان صداپیشه بهره می برد.

در این هفته فروش فیلم «دنیای ژوراسیک: قلمرو» نیز در بازار جهانی از ۸۰۰ میلیون دلار فراتر رفت. این فیلم در حال حاضر جزو معدود فیلم های هالیوودی است که در چین روی پرده رفته و در آنجا ۱۳۱ میلیون دلار فروش داشته است.

در این هفته فیلم «تاپ گان: ماوریک» نیز در ششمین آخر هفته اکران خود در سینماها از ۶۵ بازار بین المللی که در اختیار داشت، ۳۷ میلیون دلار فروش کرد که نسبت به آخر هفته قبل از آن، به میزان ۱۶ درصد افت فروش داشت. این فیلم با بازی تام کروز تا به این لحظه ۵۴۴ میلیون دلار در گیشه بین المللی و ۵۷۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی بدست آورده است. «تاپ گان: ماوریک» دومین فیلم دوران کرونا (پس از «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» محصول سونی با فروش ۱٫۹ میلیارد دلار در گیشه) است که فروشش از ۱ میلیارد دلار عبور کرده است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار