رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
  • الخميس ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۴
  • 2022 Thursday 6 October

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما؛ برنامه ” تهران ۲۰″ بیست و نهم مرداد ماه، با حضور دکتر” مجید عشقی” رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به تشریح اقدامات صورت گرفته در سازمان بورس و اوراق بهادار طی یک سال اخیر پرداخت. در ابتدا دکتر” مجید عشقی” در خصوص […]

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما؛ برنامه ” تهران ۲۰″ بیست و نهم مرداد ماه، با حضور دکتر” مجید عشقی” رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به تشریح اقدامات صورت گرفته در سازمان بورس و اوراق بهادار طی یک سال اخیر پرداخت.

در ابتدا دکتر” مجید عشقی” در خصوص صندوق های دارا یکم و پالایش یکم توضیح داد و گفت: تصور ما این بود که باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده، سریع تر به یک جمع بندی واحد خواهیم رسید. متاسفانه بدعتی در دوره سابق شکل گرفته بود، که اساسنامه و ساز و کارهای صندوق های دارایکم و پالایش یکم در هیات دولت مصوب شده بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در بازار بورس و در مجموع بازار سرمایه، بیش از ۴۰۰ صندوق موجود است، که اساسنامه تمامی آن ها مصوبه هیات مدیره است و هرگونه تغییر و تحول در هیات مدیره سازمان صورت می گیرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: مباحث مربوط ببه صندوق های ETF تخصصی است و می بایست بند به بند مورد بررسی قرار گیرد تا بتواند موافقت هیات دولت را کسب کند. در نهایت با اقدامات صورت گرفته در هیات مدیره سازمان و تصویب شورای بورس امیدواریم برای جمع بندی نهایی طی هفته جاری یا هفته آتی اساسنامه مذکور اصلاح شود.

به گفته دکتر” مجید عشقی” با اصلاح اساسنامه همانند دیگر صندوق ها، دو صندوق دارا یکم و پالایش یکم نیز با ارزش واقعی خود معامله خواهند شد.

در ادامه برنامه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اقدامات سازمان بورس طی سال اخیر گفت: از تصمیمات اساسی که در سال گذشته اتخاذ شد، می توان به نرخ گاز اشاره کرد، که اگر این نرخ با همان فرمول سابق پیش می رفت، بخش عمده ای از صنایع ضرر می دیدند، اما با تصمیمات اتخاذ شده در حوزه گاز مانع از این اتفاق شدیم.

دکتر” مجید عشقی” افزود: در بحث نرخ بهره نیز با جلسات مشترک میان بانک مرکزی و سازمان بورس، توافقات سازنده ای صورت گرفت تا نرخ بهره افزایش نیابد.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه با مضمون آن که قیمت همه کالاها و همچنین نرخ ارز افزایش داشته است، چرا سود شرکت های سرمایه گذاری افزایش نمی یابد؟ توضیح داد: بازارهای مالی به صورت چرخه ای حرکت می کنند. به این معنا که پس از یک سعود خیلی تند، شروع به نزول می کنند، در بازه زمانی دیگری سهام با نوسانات خیلی کم، روند خود را ادامه می دهد که از نظر رفتاری این چرخه طبیعت همه بازارهای مالی است.

دکتر” مجید عشقی” افزود: میزان سود آوری شرکت ها در سه ماهه اول سال نسبت به سال گذشته، ۴۵ درصد رشد داشته و همچنین میزان سود نقدی که امسال در مجامع شرکت ها توزیع شده نسبت به سال گذشته بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است که نشان دهنده روند افزایشی سودآوری شرکت های سرمایه گذاری است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار