رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
  • الخميس ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۴
  • 2022 Thursday 6 October

رادیو معارف در برنامه “زلال تاریخ” به تبیین ابعاد خطبه فدکیه می پردازد به گزارش سینماخانه و به نقل ازروابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه “زلال تاریخ” سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ با مروری بر خطبه فدکیه حضرت زهرا (ع) به تبیین ابعاد و مضامین آن می پردازد این خطبه نه تنها مسـئله فـدک را به […]

رادیو معارف در برنامه “زلال تاریخ” به تبیین ابعاد خطبه فدکیه می پردازد

به گزارش سینماخانه و به نقل ازروابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه “زلال تاریخ” سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ با مروری بر خطبه فدکیه حضرت زهرا (ع) به تبیین ابعاد و مضامین آن می پردازد
این خطبه نه تنها مسـئله فـدک را به خـوبی و حـق اهـل بیـت در آن را به روشـنی اثبات می‌کند بلکه مشتمل بر مضامین بلند در معارف اعتقادی است.
گفتنی است اهمیت این خطبه تا بدان جاست که ائمه اطهار علیهم السلام آن را نقل کرده‌اند و علمای دین بر حفظ و فراگیری آن تأکید داشته‌اند. علمای بزرگوار شیعه در طول تـاریخ، اسـناد و مدارک این خطبه و شرح‌هایی از آن را تحریر و برای جامعه مسلمین به یادگار نهاده‌انـد تـا جایی که غیر از ده‌ها کتاب به زبان عربی و فارسی، ترجمه‌هایی از ایـن خطبـه بـه زبانهـای اردو، ترکی و فرانسوی صورت گرفته است.
برنامه “زلال تاریخ” روزهای سه شنبه ساعت ۲:۳۰ وتکرار آن همان روز ساعت ۱۶:۰۰ از رادیو معارف موج اف ام ردیف۹۶ از رادیو معارف به روی آنتن می رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار