رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱
  • السبت ۲ جماد أول ۱۴۴۴
  • 2022 Saturday 26 November

برنامه «تالار آیینه» رادیو ایران یکشنبه ها و سه شنبه ها به معرفی کتاب می پردازد. به گزارش سینماخانه و به نقل از شبکه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه کننده برنامه «تالار آیینه» بیان کرد: سه شنبه هفدهم آبان ماه کتاب نمایشنامه « آنتونیوس و کلئوپاترا» اثر« ویلیام شکسپیر» معرفی می شود. وی ادامه داد: […]

برنامه «تالار آیینه» رادیو ایران یکشنبه ها و سه شنبه ها به معرفی کتاب می پردازد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از شبکه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه کننده برنامه «تالار آیینه» بیان کرد: سه شنبه هفدهم آبان ماه کتاب نمایشنامه « آنتونیوس و کلئوپاترا» اثر« ویلیام شکسپیر» معرفی می شود.
وی ادامه داد: « ویلیام شکسپیر» نابغه‌ی بی‌همتای ادبیات انگلیسی، در قرن شانزدهم و اوایل سده‌ی هفدهم میلادی زندگی می کرد. او با نگارش نمایشنامه‌های برجسته‌ای چون «هملت»، «مکبث» و «شاه لیر»، نام خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ادبای تمام اعصار به ثبت رساند.
« ویلیام شکسپیر» در مقام نمایشنامه‌نویس، نه قاضی است و نه موعظه‌گر، او بیش از هر چیز، راوی است؛ راوی‌ای خبره در کار خود که تمام عواطف و احوال انسانی را به‌مثابه‌ی مصالحی برای برپایی ساختمان عظیم روایت خود می‌بیند.
مبشری افزود: نمایشنامه « آنتونیوس و کلئوپاترا» تراژدی غم انگیزی از یک درام باشکوه از عشق و جنگ است، بین یک امپراتوری و عشق.
« آنتونیوس و کلئوپاترا» از لحاظ موقعیت و احساسات جسور در میان برترین دستاوردهای شکسپیر قرار دارد.
تهیه کننده «تالار آیینه» در پایان تصریح کرد: علاقه مندان می‌توانند این برنامه را با اجرای شهاب شهرزاد یکشنبه‌ها و سه شنبه ها ساعت ۲۲:۰۰ از رادیو ایران بشنوند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار