رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January

چهارمین جشنواره فیلم آسیایی با پیشنهاد سفارت ایران و مشارکت ۹ کشور آسیایی در ابوجا پایتخت نیجریه افتتاح و تا جمعه ادامه دارد. در مراسم افتتاحیه این جشنواره سفرای کشورهای جمهوری اسلامی ایران، چین، کره جنوبی، عراق، لبنان، سوریه، اندونزی، مالزی، فیلیپین، قطر، بنگلادش، فلسطین، تعدادی از مقامات دولت فدرال نیجریه از جمله رئیس شورای […]

چهارمین جشنواره فیلم آسیایی با پیشنهاد سفارت ایران و مشارکت ۹ کشور آسیایی در ابوجا پایتخت نیجریه افتتاح و تا جمعه ادامه دارد.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره سفرای کشورهای جمهوری اسلامی ایران، چین، کره جنوبی، عراق، لبنان، سوریه، اندونزی، مالزی، فیلیپین، قطر، بنگلادش، فلسطین، تعدادی از مقامات دولت فدرال نیجریه از جمله رئیس شورای عالی فرهنگ و هنر نیجریه، مدیر کل امور بین الملل وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی و مدیر کل مناطق وزارت خارجه نیجریه به همراه تعدادی از کارکنان سفارتخانه‌های کشورهای آسیایی و غیرآسیایی حضور داشتند.

در طول برگزاری این جشنواره فیلم ها در ۲ نوبت به اکران گذاشته می‌شوند. ایده برگزاری جشنوراه فیلم آسیایی در نیجریه به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد که توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد شد.

دوره‌های اول تا سوم این جشنوراه از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ برگزار شد اما در زمان شیوع کرونا به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی این جشنوراه برگزار نشد. در سال جاری و با فروکش کردن نسبی شیوع کرونا سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزاری چهارمین جشنواره فیلم آسیایی را به کشورهای آسیایی فعال در نیجریه پیشنهاد کرد و در همین راستا کشورهای چین، تایلند، فیلیپین، مالزی، اندونزی، بنگلادش، عراق، سوریه، لبنان و کره جنوبی علاقه مندی خود را برای مشارکت در این برنامه اعلام کردند.

در روز نخست برگزاری این جشنوراه فیلم‌هایی از کشور چین و جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمدند و در روزهای باقیمانده فیلم‌های کشورهای کره جنوبی، مالزی، اندونزی، فیلیپین، لبنان، سوریه و بنگلادش به نمایش در می‌آیند.

جمهوری اسلامی ایران در این جشنوراه با فیلم سینمایی “ویلائی ها” به کارگردانی خانم “منیر قیدی” شرکت کرده است.
در حاشیه این جشنواره فیلم نیز نمایشگاه از صنایع دستی کشورمان به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار