رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲
  • الإثنين ۵ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Monday 27 March

مستند سینمایی «داستان یک جدایی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی که به واقعه تاریخی جدایی بحرین از ایران می‌پردازد، یکشنبه ۶ آذرماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مستند سینمایی «داستان یک جدایی» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تولید شده […]

مستند سینمایی «داستان یک جدایی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی که به واقعه تاریخی جدایی بحرین از ایران می‌پردازد، یکشنبه ۶ آذرماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مستند سینمایی «داستان یک جدایی» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تولید شده در خانه مستند انقلاب اسلامی است.

این مستند با نمایش تصاویری آرشیوی با بیان عرصه امپراطوری بریتانیا بعد از افول قدرت انگلستان شروع می‌شود و در ادامه به موضوع مستقل شدن هندوستان، ایران و کانال سوئز در مصر اشاره دارد و این سه حادثه را منجر به تغییر وضعیت انگلستان معرفی می‌کند.

در مستند داستان یک جدایی آخرین مصاحبه‌های مرتبط با اردشیر زاهدی وزیر امور خارجه ایران در دوره پهلوی و فریدون زندفر رئیس سابق اداره نهم سیاسی و سفیر ایران در عراق را در زمان حیات‌شان می‌بینیم.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار