رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 23 خبر


  • یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۱۴ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 5 February

مجموعه مستند سفر قند۲ با روایت جذاب از شهدای دهه هشتاد و نودی شاهچراغ علیه السلام و با بیان برشی از زندگی شهید «آرشام سرایداران» از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، فصل دوم مجموعه مستند سفر قند با هدف پاسخ به مجموعه ای […]

مجموعه مستند سفر قند۲ با روایت جذاب از شهدای دهه هشتاد و نودی شاهچراغ علیه السلام و با بیان برشی از زندگی شهید «آرشام سرایداران» از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، فصل دوم مجموعه مستند سفر قند با هدف پاسخ به مجموعه ای از سوال های ذهنی چند نوجوان، طراحی شده که توسط یک مربی روحانی در طی یک سفر گروهی به شیراز، به دنبال ایجاد مسأله و حل آن است .

اولین مجموعه سفر قند با موضوع اربعین در ۱۰ قسمت ۲۵ دقیقه ای تولید و دومین مقصد این گروه مستندساز نوجوان، سفر به شیراز و تهیه یک مستند برای شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام و برگزاری بزرگداشت آنهاست. در مستند سفرقند با عنوان رفیق شهیدم نوجوان ها به مدرسه شهدای شوش که شهید آرشام سرایداران در آن تحصیل می کرد، حضور یافته و اتفاقات پر از احساس و خارق العاده ای را رقم زدند.

آرشام سرایداران دانش‌آموز دبستان شهدای شوش ناحیه ۳ شیراز، غروب چهارشنبه هشتم آبان‌ به همراه پدر و مادرش در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) به شهادت رسید.

همچنین در این مجموعه شاهد اتفاقات جالبی برای آرتین سرایداران خواهید بود که نوجوانان سفر قند سعی کردند تا با شاد کردن او، کمی از دردهای آرتین را با رقم زدن خاطراتی التیام دهند.

مستند سفر قند۲ کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه قرآن و معارف سیما به تهیه کنندگی امین سلمان زاده و کارگردانی علی صالحی است که سه شنبه ۱۵ و جمعه ۱۸ آذر از شبکه قرآن و معارف سیما ساعت ۱۶ و ۲۲ پخش خواهد شد.

علاقمندان می توانند این مجموعه جذاب را از تلوبیون و پایگاه اینترنتی شبکه قران و معارف سیما دریافت نمایند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار